15.janvārī

(15.01.2003.)

Trešdien, 15.janvārī, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Ēriks Jēkabsons tikās ar Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Pārraudzības komitejas vadītāju Žozeti Dirjē.

 Tikšanās laikā galvenā uzmanība tika veltīta jautājumiem, kas skar pēc-monitoringa (pēc-pārraudzības) procesa norises Latvijā.

Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Pārraudzības komitejas vadītāja Žozete Dirjē un Saeimas priekšsēdētājas biedrs Ē.Jēkabsons pēc-monitoringa dialoga ietvaros pārrunāja Latvijas paveikto saistībā ar EPPA Rezolūciju NR.1236, kurā apkopota informācija par Latvijas sasniegumiem un tādiem procesiem, kas būtu jāpilnveido. Piemēram, naturalizācijas process, apmācību valoda valsts skolās un minoritāšu tiesību konvencijas ratificēšana.

EPPA Pārraudzības komitejas vadītāja Ž.Dirjē vērsa uzmanību uz Krievijas delegācijas vadītāja, Pārraudzības komitejas locekļa D.Rogozina pagājušā gada jūnija priekšlikumu par pārraudzības procesa atsākšanu pret Latviju, kā argumentus minot Valsts valodas likumā un Izglītības likumā noteiktās prasības un naturalizācijas procesu. Kā zināms, pārraudzības process pret Latviju tika slēgts 2001.gada janvārī.

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Ē.Jēkabsons pastāstīja, ka Latvija ir veikusi konkrētus pasākumus minēto jautājumu risināšanai - ir izveidots īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās postenis. Viņš uzsvēra, ka politiski jautājumi nevar tikt atrisināti tikai ar politiskām rezolūcijām, ir nepieciešams sabiedrības dialogs un tolerance.

Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētājas biedrs izteica atzinību par EPPA Pārraudzības komitejas atbalstu un apliecināja, ka Latvija kā Eiropas Padomes dalībvalsts turpinās iesāktos darbus.

 

Preses dienests

Piektdien, 30.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde