Inese Lībiņa-Egnere Kijevā: Ukrainai jāstrādā pie tiesiskuma pilnveidošanas un likuma varas nostiprināšanas

(02.02.2016.)

Demokrātiskā sabiedrībā uzticību valstij vairo likuma vara un tiesiskās paļāvības principa ievērošana. Ukraina aktīvi īsteno reformas, apliecinot izvēlēto eirointegrācijas ceļu, taču tai ir vēl būtisks ceļš ejams, lai sasniegtu reālu progresu tiesu sistēmas pilnveidošanā, korupcijas apkarošanā un likuma varas nostiprināšanā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien, 2.februārī, Kijevā tiekoties ar Ukrainas amatpersonām.

Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentu augstāko amatpersonu kopīgās vizītes ietvaros parlamentārieši tikās ar Ukrainas ģenerālprokuroru Viktoru Šokinu (Viktor Shokin), Ukrainas ģenerālprokurora vietnieku, pretkorupcijas prokuroru Nazaru Holodnitskiju (Nazar Holodnitskiy), Ukrainas nacionālā pretkorupcijas biroja vadītāju Ertemu Sitniku (Artem Sytnyk), kā arī vairākām nevalstiskajām organizācijām.

“Tiesiskums, korupcijas izskaušana un pilsoniskā līdzdalība ir būtiski priekšnoteikumi, lai veicinātu cilvēku uzticību un atbalstu valdības īstenotajām reformām. Pārmaiņu periodā valdībai un parlamentam ir jāpieņem virkne nepopulāru lēmumu, kuru īstenošanā nepieciešams plašs sabiedrības atbalsts. Tādēļ gan politiķiem, gan nevalstisko organizāciju pārstāvjiem ir izšķiroša loma, skaidrojot sabiedrībai īstenojamo reformu nepieciešamību,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre.

I.Lībiņa-Egnere arī augstu novērtēja sabiedrisko organizāciju aktīvo līdzdalību un iniciatīvu Ukrainas reformu procesā. Viņa uzsvēra, ka spēcīgas un aktīvas nevalstiskās organizācijas valstij ir nozīmīgi sadarbības partneri.

Saeimas priekšsēdētājas biedre uz Ukrainu devusies kopīgā vizītē ar Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu augstākajām amatpersonām. Vizīte organizēta pēc Latvijas kā NB8 prezidējošās valsts ierosinājuma.

NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis - Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju - un trīs Baltijas valstis - Latviju, Lietuvu un Igauniju -, un tajā aktīva sadarbība notiek kopš 90.gadu sākuma. NB8 ietvaros notiek regulāras premjeru, parlamentāriešu, ministru un citu amatpersonu tikšanās.

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157663612263730
Izmantošanas noteikumi: saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 27.martā