Inese Lībiņa-Egnere Kijevā: Ukrainai jāstrādā pie tiesiskuma pilnveidošanas un likuma varas nostiprināšanas

(02.02.2016.)

Demokrātiskā sabiedrībā uzticību valstij vairo likuma vara un tiesiskās paļāvības principa ievērošana. Ukraina aktīvi īsteno reformas, apliecinot izvēlēto eirointegrācijas ceļu, taču tai ir vēl būtisks ceļš ejams, lai sasniegtu reālu progresu tiesu sistēmas pilnveidošanā, korupcijas apkarošanā un likuma varas nostiprināšanā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, otrdien, 2.februārī, Kijevā tiekoties ar Ukrainas amatpersonām.

Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentu augstāko amatpersonu kopīgās vizītes ietvaros parlamentārieši tikās ar Ukrainas ģenerālprokuroru Viktoru Šokinu (Viktor Shokin), Ukrainas ģenerālprokurora vietnieku, pretkorupcijas prokuroru Nazaru Holodnitskiju (Nazar Holodnitskiy), Ukrainas nacionālā pretkorupcijas biroja vadītāju Ertemu Sitniku (Artem Sytnyk), kā arī vairākām nevalstiskajām organizācijām.

“Tiesiskums, korupcijas izskaušana un pilsoniskā līdzdalība ir būtiski priekšnoteikumi, lai veicinātu cilvēku uzticību un atbalstu valdības īstenotajām reformām. Pārmaiņu periodā valdībai un parlamentam ir jāpieņem virkne nepopulāru lēmumu, kuru īstenošanā nepieciešams plašs sabiedrības atbalsts. Tādēļ gan politiķiem, gan nevalstisko organizāciju pārstāvjiem ir izšķiroša loma, skaidrojot sabiedrībai īstenojamo reformu nepieciešamību,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre.

I.Lībiņa-Egnere arī augstu novērtēja sabiedrisko organizāciju aktīvo līdzdalību un iniciatīvu Ukrainas reformu procesā. Viņa uzsvēra, ka spēcīgas un aktīvas nevalstiskās organizācijas valstij ir nozīmīgi sadarbības partneri.

Saeimas priekšsēdētājas biedre uz Ukrainu devusies kopīgā vizītē ar Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu augstākajām amatpersonām. Vizīte organizēta pēc Latvijas kā NB8 prezidējošās valsts ierosinājuma.

NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis - Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju - un trīs Baltijas valstis - Latviju, Lietuvu un Igauniju -, un tajā aktīva sadarbība notiek kopš 90.gadu sākuma. NB8 ietvaros notiek regulāras premjeru, parlamentāriešu, ministru un citu amatpersonu tikšanās.

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157663612263730
Izmantošanas noteikumi: saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes