Ināra Mūrniece tiekas ar jauno Itālijas vēstnieku

(20.10.2015.)

Eiropa saskaras ar nopietniem drošības izaicinājumiem, tāpēc Latvija īpaši augstu vērtē Itālijas ieguldījumu NATO kolektīvās aizsardzības stiprināšanā, kā arī patrulējot Baltijas gaisa telpu. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 20.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Itālijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Sebastjāno Fulči (Sebastiano Fulci), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Drošības izaicinājumu kontekstā I.Mūrniece uzsvēra arī stratēģiskās komunikācijas nozīmi un pauda atzinību Itālijai kā vienai no NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra Rīgā veidotājām.

Pārrunājot Latvijas un Itālijas divpusējās attiecības, I.Mūrniece un S.Fulči tās raksturoja kā ļoti labas, vienlaikus atzīmējot potenciālu sadarbībai ekonomikā un investīciju piesaistē. Vēstnieks uzsvēra, ka tieši ekonomiskās sadarbības veicināšana starp abām valstīm būs viena no viņa kadences prioritātēm.

Latviju un Itāliju vieno arī veiksmīgi parlamentārie kontakti, un abās valstīs darbojas deputātu grupas sadarbībai ar otras valsts parlamentu, teica I.Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja un Itālijas vēstnieks pauda interesi stiprināt sadarbību starp abiem likumdevējiem.

Tikšanās laikā pārrunāti tika arī migrācijas krīzes Eiropā radītie izaicinājumi. Saeimas priekšsēdētāja novērtēja Eiropadomes noteiktās prioritātes efektīvai un drošai Eiropas migrācijas politikai, tostarp Eiropas Savienības ārējo robežu aizsardzības stiprināšanu. 

S.Fulči ir karjeras diplomāts, kurš iepriekš ieņēmis virkni amatu savas valsts Ārlietu ministrijā, tostarp pārstāvējis Itāliju NATO un Amerikas Savienotajās Valstīs.Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157659682950190
Video: https://www.youtube.com/watch?v=zCQtPN4NBwM
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju