Inese Lībiņa-Egnere ar vēstnieku pārrunā aizvadīto Latvijas un gaidāmo Nīderlandes ES prezidentūru

(25.08.2015.)

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 25.augustā, Saeimas namā tikās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pīteru Janu Langenbergu (Pieter Jan Langenberg). Tikšanās laikā pārrunāta aizvadītā Latvijas un gaidāmā Nīderlandes prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē, kā arī abu valstu divpusējās attiecības.

Latvijas ES prezidentūra bija dinamiska, un mēs esam apmierināti ar sasniegto, vēstniekam sacīja I.Lībiņa-Egnere, akcentējot, ka viena no galvenajām mūsu valsts prezidentūras prioritātēm bija Austrumu partnerība. It īpaši ņemot vērā situāciju Ukrainā, Saeimas priekšsēdētājas biedre pauda cerību, ka arī Nīderlande aktīvi pievērsīsies ES sadarbībai ar austrumu partneriem, nākamā gada pirmajā pusē jau divpadsmito reizi uzņemoties ES prezidentūras pienākumus.

Vēstnieks atzinīgi vērtēja pirmās Latvijas prezidentūras darbu un atzina, ka, lai arī Nīderlande jau iepriekš vadījusi ES Padomes darbu, tās gaidāmā prezidentūra būs izaicinājums, jo ES strauji mainās. Vēstnieks arī interesējās par Latvijas parlamenta iesaisti prezidentūrā. I.Lībiņa-Egnere viņu informēja par prezidentūras parlamentāro dimensiju.

Pārrunājot abu valstu divpusējo sadarbību, Saeimas priekšsēdētājas biedre uzsvēra, ka Nīderlande ir nozīmīgs Latvijas partneris gan divpusējā, gan arī daudzpusējā līmenī, īpaši aizstāvot kopīgas intereses ES un NATO. Šajā kontekstā I.Lībiņa-Egnere pateicās Nīderlandei par eksperta nosūtīšanu darbam Rīgā izvietotajā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā. Tāpat I.Lībiņa-Egnere akcentēja, ka Nīderlande ir nozīmīgāko Latvijas tirdzniecības partneru vidū, un augstu novērtēja Nīderlandes vēstniecības ieguldījumu abu valstu biznesa saišu stiprināšanā.

Sarunā Saeimas priekšsēdētājas biedre apliecināja Latvijas interesi stiprināt abu valstu parlamentāro sadarbību un informēja vēstnieku, ka Saeimā ir izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Nīderlandes parlamentu.

Tikšanās laikā I.Lībiņa-Egnere informēja vēstnieku par janvārī gaidāmajām ikgadējām Saeimas ārlietu debatēm, uz kurām tradicionāli tiek aicināts ārvalstu diplomātiskais korpuss. Saeimas priekšsēdētājas biedre aicināja arī Nīderlandes vēstnieku tās apmeklēt klātienē.

P.J.Langenbergs ir karjeras diplomāts, un iepriekš ieņēmis amatus savas valsts Ārlietu ministrijā un diplomātiskajās pārstāvniecībās ārvalstīs, tostarp Gruzijā un Slovēnijā.


Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157657319297260
Video: https://www.youtube.com/watch?v=darTXlY3ZBo
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju