Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere Bavārijā prezentēs Latviju kā ES prezidējošo valsti

(13.03.2015.)

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere no 14. līdz 17.martam uzturēsies vizītē Vācijā, lai Bavārijas federālās zemes galvaspilsētā Minhenē piedalītos Latvijas Prezidentūras ES Padomē ietvaros īstenotajā publiskās diplomātijas programmā. 

Vizītes ietvaros I.Lībiņai-Egnerei plānotas tikšanās ar Bundestāga Vācijas-Baltijas parlamentu sadarbības grupas priekšsēdētāju Aloīzu Karlu (Alois Karl) un Bavārijas federālās zemes parlamenta (landtāga) prezidenti Barbaru Štammu (Barbara Stamm). 

Saeimas priekšsēdētājas biedre kopā ar Eiropas Ekonomikas Senāta prezidentu un bijušo Eiropas Parlamenta viceprezidentu Ingo Frīdrihu (Ingo Friedrich) piedalīsies paneļdiskusijā, kurā plānots iztirzāt Latvijas prezidentūras izaicinājumus. 

„Prezidentūra sniedz iespēju parādīt Latvijas stiprās puses un demonstrēt mūsu skatījumu uz aktuālajiem izaicinājumiem, ar kuriem patlaban saskaras Eiropa. Vācija ir izrādījusi interesi par prezidējošās valsts nostāju un skatījumu uz notikumiem Ukrainā un Krievijā, ņemot vērā latviešu un ukraiņu tautas kopīgo vēsturisko pieredzi,” par gaidāmo vizīti informē I.Lībiņa-Egnere. 

I.Lībiņa-Egnere Minhenē arī atklās kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” (diriģents Normunds Šnē) un izcilās pasaulē plaši koncertējošās vijolnieces Baibas Skrides priekšnesumu. Šis ir viens no Latvijas prezidentūras kultūras programmas pasākumiem, kas ar mūsu mākslas talantiem un kultūras tradīcijām iepazīstina ārvalstu publiku. 

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes