Mūrniece ar Lietuvas prezidenti pārrunā reģiona drošības jautājumus un gaidāmo Latvijas ES prezidentūru

(28.11.2014.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, piektdien, 28.novembrī, oficiālās vizītes Lietuvā ietvaros tikās ar Lietuvas Valsts prezidenti Daļu Grībauskaiti (Dalia Grybauskaitė). Tikšanās laikā pārrunāti reģiona drošības jautājumi un gaidāmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē.

Pārrunājot reģiona drošības jautājumus, Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka drošības vide ir būtiski mainījusies un mūsu valstīm ir jāpielāgojas jaunajai realitātei. Arī Latvija ir apņēmusies vairāk līdzekļu ieguldīt drošības stiprināšanā, līdz 2020.gadam aizsardzības budžetu palielinot līdz diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta.

Aktuālajā situācijā būtisks izaicinājums ir Baltijas valstu atrašanās Krievijas informatīvās telpas ietekmē, norādīja I.Mūrniece. Šajā kontekstā Saeimas priekšsēdētāja pateicās Lietuvai kā vienai no NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra Rīgā dibinātājām.
Savukārt situācijas Ukrainā kontekstā I.Mūrniece atzinīgi vērtēja Lietuvas proaktīvo rīcību, iesaistoties Ukrainas krīzes risināšanā. Viņa uzsvēra, ka ES nostājai šajā brīdī ir jābūt vienotai un skaidrai un ir jāatturas no soļiem, kas var tikt interpretēti kā savstarpējas domstarpības.

Tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētāja informēja Lietuvas Valsts prezidenti par mūsu valsts gatavošanos savai pirmajai prezidentūrai, akcentējot, ka kopš Lietuvas ES prezidentūras Latvijai ir lieliska iespēja pārņemt kaimiņvalsts uzkrāto pieredzi. Savukārt D.Grībauskaite sacīja, ka Lietuva ir gatava arī Latvijas prezidentūras īstenošanas laikā dalīties ar uzkrāto pieredzi, un apliecināja atbalstu Latvijas prezidentūras programmai. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka Eiropā Baltijas valstis uztver kā vienotu reģionu, tāpēc Latvijas prezidentūra un tās kultūras programma veicinās visa reģiona atpazīstamību.

Saeimas priekšsēdētāja no 27. līdz 28.novembrim uzturas darba vizītē Lietuvā. I.Mūrnieci vizītē pavada Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne, kā arī Saeimas deputāti Ivans Klementjevs un Romualds Ražuks.Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 29.oktobrī
09:00  Saeimas 2020. gada 29. oktobra attālinātā ārkārtas sēde
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Ārlietu komisijas sēde
12:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
12:40  Saeimas 2020. gada 8. oktobra attālinātās ārkārtas sēdes turpinājums