Āboltiņa pateicas Somijas vēstniecei par ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā

(01.07.2014.)

„Latviju un Somiju saista dinamiskas un intensīvas divpusējās attiecības, arvien pieaugoša sadarbība ekonomikā un aktīvs politiskais dialogs. Vēlos arī jums personīgi pateikties par aktīvo darbu Rīgā, kas saites starp abām valstīm viennozīmīgi ir stiprinājis.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, otrdien, 1.jūlijā, Saeimas namā tiekoties ar Somijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Pirko Mirjami Hamalainenu (Pirkko Mirjami Hämäläinen). Vēstniece bija ieradusies atvadu vizītē.

Latvijas un Somijas veiksmīgo sadarbību apliecina arī fakts, ka abu valstu augstākās amatpersonas regulāri apmainās vizītēm, vēstniecei sacīja S.Āboltiņa, vienlaikus atsaucot atmiņā savu nupat veiksmīgi notikušo oficiālo vizīti Somijā, kur Saeimas priekšsēdētāja uzturējās pēc Somijas Republikas parlamenta priekšsēdētāja Ēro Heineluoma (Eero Heinäluoma) ielūguma.

Vizītes kontekstā S.Āboltiņa pauda gandarījumu, ka Somijas uzņēmums „Fortum”, kurš pērn Latvijā atklāja biomasas koģenerācijas staciju, tādējādi īstenojot vienu no lielākajiem investīciju projektiem Latvijā, apliecināja interesi paplašināt savu darbību Latvijā. Mūsu valsts ir ieinteresēta turpināt Somijas investīciju piesaisti.

Tikšanās laikā pārrunāta arī gaidāmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē 2015.gada pirmajā pusē – tieši šodien sākas Itālijas, Latvijas un Luksemburgas trio prezidentūra. Saeimas priekšsēdētāja informēja vēstnieci par aizvadītā gada nogalē 11.Saeimā pārstāvēto politisko spēku vienošanos par Latvijas prezidentūras sagatavošanu un īstenošanu, ņemot vērā, ka Latvijas prezidentūra būs valstiski nozīmīgs notikums un tā būs ne tikai valdības kompetence, bet gan kopīgs likumdevēja un izpildvaras sadarbības process. Tāpat S.Āboltiņa informēja, ka šī gada aprīlī trio valstu parlamentu priekšsēdētāji parakstīja vienošanos par ciešu sadarbību prezidentūras trio ietvaros.

Tāpat tikšanās laikā pārrunāta politiskā situācija Latvijā un mūsu valsts ekonomikas sniegums. Vēstniece akcentēja, ka savas kadences laikā pieredzējusi virkni Latvijai nozīmīgu notikumu, tostarp eiro ieviešanu un uzaicinājumu Latvijai sākt pievienošanās sarunas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD). Vienlaikus viņa akcentēja veiksmīgo Latvijas nostāšanos uz izaugsmes ceļa.

Pirko Mirjami Hamalainena ir Somijas vēstniece Latvijā kopš 2012.gada septembra.


Fotogrāfijas no tikšanās: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157645045839128/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=-HKDfmtDSnc&list=UUdQ1YxaZG3i7ygGCdU8mPKQ
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas 

 


Saeimas Preses dienests

Svētdien, 2.aprīlī