Andrejs Klementjevs Saeimas namā tiekas ar jauno Irānas vēstnieku

(16.05.2013.)

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs ceturtdien, 16.maijā, tikās ar Irānas Islāma Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Hamīdu Rezu Šakeri Niazaru (Hamid Reza Shakeri Niasar), kurš Saeimas namā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

 Sveicot viesi Latvijas parlamentā, A.Klementjevs atzina, ka abu valstu līdzšinējās attiecības nav bijušās visai aktīvas, un pauda cerību, ka vēstnieka kadences laikā būs iespēja pilnveidot divpusējo politisko dialogu, ekonomiskās saites, kā arī sadarbību izglītībā un kultūrā.

Latvijas kviešu, koksnes un medikamentu eksports ir labi piemēri abu valstu ekonomiskajai sadarbībai, un esam lepni, ka saviem eksporta partneriem varam piedāvāt visaugstākās kvalitātes Eiropas Savienības standartiem atbilstošu produkciju, pauda A.Klementjevs, paužot atbalstu arī turpmākai sadarbībai jomās, kur to pieļauj Irānai noteiktais sankciju režīms.

Latvija Āzijas reģionā saskata lielu neizmantotu sadarbības potenciālu, par ko liecina arī mūsu Valsts prezidenta nesenās un plānotās vizītes uz šī reģiona valstīm, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs, atzīsto, ka tikko ir atgriezies no vizītes Turkmenistānā, kur gūts daudz jaunu ideju tranzīta sadarbības pilnveidošanai un jaunā Zīda ceļa izveidei. Priekšnoteikums veiksmīgai valstu sadarbībai ir drošība un stabilitāte reģionā, pauda A.Klementjevs.

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Irānu aizsākušās 1921.gadā, kad toreiz vēl Persija atzina Latvijas neatkarību. Divpusējās attiecības atjaunotas 1992.gadā.

Hamīds Reza Šakeri Niazars ir sestais darbam Latvijā akreditētais Irānas vēstnieks. Irānas diplomātiskais pārstāvis akreditēts šī gada 15.janvārī, pastāvīgi rezidē Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.   

 

Fotogrāfijas no tikšanās: https://www.flickr.com/photos/saeima/8744480910/in/photostream
Video: https://www.youtube.com/watch?v=PSvVUPtPRJA&list=UUdQ1YxaZG3i7ygGCdU8mPKQ&index=1
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 24.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Brazīlijas parlamentu vadītājas Andas Čakšas un grupas deputātu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Brazīlijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde