Āboltiņa piedalīsies ikgadējā NB8 valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē

(15.08.2012.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 15. līdz 17.augustam dosies darba vizītē uz Somiju, kur ikgadējā Ziemeļvalstu un Baltijas (NB8) parlamentu priekšsēdētāju konferencē ar kolēģiem pārrunās reģionam aktuālos tematus.

Šī gada tikšanās dienaskārtībā ir tādi jautājumi kā ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšana Eiropā, parlamentārā kontrole pār valdību darbu, atomenerģijas perspektīvas Eiropā, kā arī Eiropas Savienības un Baltkrievijas attiecības. Pēc Norvēģijas parlamenta priekšsēdētāja ierosinājuma astoņu valstu parlamentu augstākās amatpersonas runās arī par izaicinājumiem, vienlaikus mēģinot uzlabot parlamentu atvērtību un paaugstināt to drošību. 

Saeimas priekšsēdētāja kolēģus iepazīstinās ar Latvijas parlamenta darba aktualitātēm, informējot arī par situāciju Latvijas ekonomikā un uzsverot mūsu valsts prioritātes nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā. 
Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konference notiek reizi gadā kādā no abu reģionu valstīm, un tajā piedalās parlamentu priekšsēdētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes. 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde