6.oktobrī

(06.10.2003.)

Pirmdien, 6.oktobrī, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Ēriks Jēkabsons tikās ar Ķīnas Tautas Republikas parlamenta Vides aizsardzības un resursu saglabāšanas komitejas delegāciju.
 Tikšanās laikā puses pārrunāja jautājumus, kas skar abu valstu sadarbības paplašināšanu vides aizsardzības jautājumos.
 Ķīnas Tautas Republikas parlamenta delegācijas pārstāvji uzsvēra, ka iepriekšējo reizi mūsu valstī viesojušies vairāk nekā pirms desmit gadiem - 1991.gadā, un ir patīkami pārsteigti par Latvijas sasniegto progresu, kā arī panākto vides saglabāšanas un aizsardzības jomā. Viesi uzsvēra, ka labprāt uzklausītu mūsu pieredzi šajā jomā, kā arī dalītos informācijā ar savā valstī paveikto, veicinot tīras vides nodrošināšanu.
 Saeimas priekšsēdētājas biedrs Ē.Jēkabsons savukārt akcentēja, ka Ķīnas parlamenta Vides aizsardzības un resursu saglabāšanas komitejas delegācijas vizīte Latvijā varētu kalpot par stimulu sadarbības veicināšanai starp abām valstīm. "Mūsu valsts nav spēcīgākā valsts Eiropā ne ekonomiski, ne finansiāli. Bet Latvija ir robeža - robeža starp Eiropu un Krieviju, tāpēc veido labvēlīgu pamatu investīcijām un ārvalstu biznesmeņu ieguldījumiem," norādīja Ē.Jēkabsons. Viņš arī pauda pārliecību, ka robeža nenozīmē jaunu sienu un vaļņu būvēšanu - ne tiešā, ne pārnestā nozīmē, bet gan iespēju veidot sadarbību ar valstīm, ko šķir arī ģeogrāfiskais attālums. 

 Pirmdien, 6.oktobrī, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti tikās ar Ķīnas Tautas Republikas parlamenta Vides aizsardzības un resursu saglabāšanas komitejas delegāciju.
 Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Indulis Emsis iepazīstināja Ķīnas Tautas Republikas parlamenta Vides aizsardzības un resursu saglabāšanas komitejas delegāciju ar komisijas deputātiem un pastāstīja par komisijas darbību, izstrādājot šīs jomas likumdošanas aktus.
 Viesi kā galveno savas vizītes mērķi minēja sadarbības iespēju paplašināšanu  starpparlamentu līmenī un pieredzes apmaiņu vides aizsardzības un resursu saglabāšanas jomā, kā arī iepazīstināja Latvijas parlamentāriešus ar Vides aizsardzības un resursu saglabāšanas komitejas darbību.
 Komitejas delegāti pastāstīja par ekonomisko attīstību Ķīnā un vides aizsardzības jomu kā valdības prioritāti. Viesi iepazīstināja ar Vides aizsardzības un resursu saglabāšanas komitejas darbības iedalījuma aspektiem: likumdošanas, valdības administrācijas, augsto tehnoloģiju izmantošanas, darba ar vides aizsardzības standartiem un sabiedrības izglītības par vides jautājumiem funkcijām. Delegācijas dalībnieki informēja arī par Ķīnas parlamentā pieņemto likumu par vides novērtējumu, kura pieņemšana prasīja plašas sabiedrības atbalstu.
 Parlamentārieši apmainījās pieredzē, izvērtējot vides piesārņošanas draudus lielu industriālu uzņēmumu darbības rezultātā. Komisijas priekšsēdētājs I.Emsis atbildēja uz viesu jautājumiem, vai pastāv kontroles standarti par piesārņojumu Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī, cik no valsts nacionālā kopprodukta līdzekļiem tiek investēts vides aizsardzībai, kā arī par starpvalstu līgumiem Rīgas jūras līcī un Baltijas jūras baseinā.

 
Preses dienests
 
 

 

 


 


 

Piektdien, 1.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Latvijas Republikas Saeimas, Sabiedriskās politikas centra “Providus” un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības rīkotā konference “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)