Kalniņa-Lukaševica sarunā ar Francijas vēstnieci akcentē Latvijas nostāju ES daudzgadu budžeta veidošanā

(03.11.2011.)

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica, tiekoties ar Francijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Šantālu Puarē (Chantal Poiret), akcentēja Latvijas pozīciju sarunās par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2014.-2020.gadam, kā arī pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar gatavošanos Latvijas prezidentūrai ES.

Sarunā ar vēstnieci komisijas priekšsēdētāja skaidroja Latvijas nostāju par nepieciešamību nodrošināt kohēzijas finansējumu 2014.-2020.gada periodā vismaz līdzšinējā līmenī, kā arī nepieciešamību īstenot godīgus un vienlīdzīgus konkurences nosacījumus Latvijas lauksaimniekiem Eiropas tirgū.

Z.Kalniņa-Lukaševica pateicās par Francijas vēstniecības ieguldījumu, šī gada septembrī parakstot memorandu par daudzgadīgu franču valodas apmācības programmu Latvijas valsts pārvaldes iestādēs. Memorands noslēgts uz trim gadiem, un tas paredz nodrošināt pakāpenisku franču valodas apmācību 300 mūsu valsts ierēdņiem. 

„Noslēgtā vienošanās par franču valodas apguvi ir ļoti nozīmīga,” atzīmē Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja. „Īpaši būtiski tas ir, gatavojoties Latvijas prezidentūras pusgadam Eiropas Savienībā. Prezidentūras laikā Latvijai būs jāvada vairāk nekā divsimt ekspertu darba grupas, un franču valoda līdzās angļu un vācu valodām ir viena no to darba valodām,” pauž Z.Kalniņa-Lukaševica.

Savukārt, pārrunājot iespējas veicināt Latvijas un Francijas ekonomisko sadarbību, vēstniece iepazīstināja ar plānotajiem pasākumiem Francijas investīciju piesaistē Latvijā. Komisijas priekšsēdētāja apliecināja Latvijas atvērtību Francijas uzņēmumu investīcijām, it īpaši nozarēs ar augstu pievienoto vērtību. 


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas:
https://www.flickr.com/photos/saeima/6308714128/in/set-72157627917447463/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes