Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze tiekas ar jauno Polijas vēstnieku (foto)

(13.04.2010.)

„Esmu pārliecināts, ka Polija spēs pārvarēt valsts prezidenta un citu valsts amatpersonu bojāeju traģiskajā aviokatastrofā un šis pārbaudījums poļu tautu padarīs stiprāku,” otrdien, 13.aprīlī, tiekoties ar Polijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ježiju Mareku Novakovski (Jerzy Marek Nowakowski) uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze.

Tiekoties ar jauno Polijas vēstnieku, kurš Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē, G.Daudze atkārtoti izteica līdzjūtību par Polijas prezidenta Leha Kačinska (Lech Kaczynski), kā arī citu augstu Polijas amatpersonu un sabiedrisko darbinieku bojāeju aviokatastrofā. „Diemžēl mūsu pirmās tikšanās notiek ne tikai Polijai, bet arī Latvijas tautai ļoti skumjā un sāpīgā laikā. Pieņemiet manus visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus,” teica Saeimas priekšsēdētājs.

Pieminot traģisko aviokatastrofu, kurā līdzās Polijas prezidentam dzīvību zaudēja arī 18 Polijas parlamentārieši, Saeimas sēde šo ceturtdien, 15.aprīlī, tiks sākta ar klusuma brīdi, darīja zināmu G.Daudze.

Savukārt vēstnieks sarunas gaitā pauda pateicību par Latvijas amatpersonu un iedzīvotāju paustajiem līdzjūtības apliecinājumiem Polijai sāpīgajā brīdī. „Vēlos pateikties Latvijas amatpersonām un tiem simtiem cilvēku, kuri ierodas Polijas vēstniecībā, lai noliktu ziedus, aizdegtu svecītes un parakstītos līdzjūtības grāmatā. Šī ļoti sirsnīgā attieksme atkārtoti apliecina mūsu valstu draudzīgās attiecības ne tikai politiķu, bet arī visas tautas līmenī,” atzina Polijas vēstnieks.


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/saeima
Video no tikšanās pieejams: www.youtube.com/SaeimaSAB
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:20  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Maltas Republikas prezidentu V.E. George Vella
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes