Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze Zagrebā tiekas ar Horvātijas augstākajām amatpersonām (foto)

(25.03.2010.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze ceturtdien, 25.martā, uzturoties oficiālā vizītē Horvātijas Republikā, tikās ar Horvātijas parlamenta priekšsēdētāju Luku Bebiču (Luka Bebič) un Valsts prezidentu Ivo Josipoviču (Ivo Josipovič).

Tiekoties ar Luku Bebiču, amatpersonas pārrunāja abu valstu veiksmīgo divpusējo sadarbību, Horvātijas progresu, risinot iestāšanās sarunas Eiropas Savienībā (ES), iespējas aktivizēt ekonomiskos kontaktus, kā arī abu valstu sadarbību NATO ietvaros.

Saeimas priekšsēdētājs abu valstu attiecības raksturoja kā ļoti labas un pauda gandarījumu, ka cieša sadarbība izveidojusies arī starp abu valstu parlamentiem. „Latvija ļoti labi atceras to laiku, kad mūsu valsts risināja sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā un dalību NATO. Atceramies, cik izšķirošs tajā laikā bija mūsu partnervalstu atbalsts šajā procesā, tāpēc Latvija vienmēr atbalstījusi Horvātijas uzņemšanu NATO. Arī patlaban Latvija iestājas par tālāku Eiropas Savienības paplašināšanos un atbalsta Horvātijas uzņemšanu tajā, tiklīdz būs pabeigtas pievienošanās sarunas,” sacīja G.Daudze, uzsverot, ka Latvijas atbalsts Horvātijai nav tikai politisks un mēs esam gatavi dalīties mūsu eirointegrācijas pieredzē. Saeimas priekšsēdētājs arī apsveica Horvātiju ar panākto progresu, risinot Horvātijas - Slovēnijas jūras robežas jautājumu.

Savukārt L.Bebičs atzina, ka Latvijas un Horvātijas attiecības ir veidojušas ļoti draudzīgas jau kopš abu valstu neatkarības atjaunošanas laikiem. „Horvātija ļoti augstu novērtēja, ka Latvijas bija otrā NATO dalībvalsts, kas ratificēja protokolu par Horvātijas pievienošanos NATO. Esam pateicīgi arī par Latvijas atbalstu Horvātijas ceļā uz Eiropas Savienību,” pauda Horvātijas parlamenta priekšsēdētājs.
 
Horvātijas puse informēja, ka valsts parlaments kopš eirointegrācijas sarunu procesa uzsākšanas ir pieņēmis jau 220 normatīvos aktus, pašreiz tiek veiktas izmaiņas valsts konstitūcijā un drīzumā visa likumdošanas bāze būs sagatavota, lai Horvātija varētu noslēgt pievienošanās sarunas.

Tiekoties Horvātijas prezidentu, Saeimas priekšsēdētājs sveica Ivo Josipoviču ar neseno stāšanos šajā atbildīgajā amatā. Sarunā apspriestas Horvātijā realizētās valsts reformas un ekonomiskā situācija abās valstīs. Puses bija vienisprātis, ka ciešie politiskie kontakti starp abām valstīm ir labs pamats, lai veicinātu aktīvāku ekonomisko sadarbību. Kā veiksmīgu piemēru amatpersonas minēja uzņēmuma „Latvijas kuģniecība” vajadzībām izgatavotos desmit tankkuģus, kas tapuši Horvātijas kuģu būvētavā. 

G.Daudze kā vienu no perspektīvākajām sadarbības jomām minēja tūrismu, aicinot ne tikai uz aktīvāku tūristu apmaiņu, bet piedāvāja izmantot arī lidostas „Rīga” sniegtās tranzīta iespējas.

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze no 24. līdz 27.martam uzturas oficiālā vizītē Horvātijā. Šī ir Saeimas priekšsēdētāja atbildes vizīte Horvātijas parlamenta priekšsēdētāja Latvijas apmeklējumam. Luka Bebičs Latviju oficiālā vizītē apmeklēja 2008.gada septembrī.

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/saeima
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.
Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 27.martā