Saeimā viesojas Slovēnijas ārlietu ministrs (foto)

(10.02.2010.)

Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa trešdien, 10.februārī, tiekoties ar Slovēnijas Republikas ārlietu ministru Samuelu Žbogaru (Samuel Žbogar), pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, sadarbību Eiropas Savienībā (ES), kā arī iespējas veicināt Latvijas un Slovēnijas ekonomiskos kontaktus.

Sveicot ministru Saeimā, S.Āboltiņa Latvijas un Slovēnijas attiecības raksturoja kā stabilas un aktīvas, ar labu attīstības potenciālu. „Latvijai un Slovēnijai kā nelielām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir ļoti labas iespējas rast kopēju valodu un sekmīgi koordinēt viedokļus,” teica S.Āboltiņa.

Puses bija vienisprātis, ka Latvijai un Slovēnijai ir līdzīga nostāja vairumā būtiskāko ES dienaskārtības jautājumu. Piemēram, jautājumā par ES Ārējo attiecību dienesta izveides principiem, kur abas valstis uzstāj uz līdzvērtīgām pārstāvniecības iespējām visām ES dalībvalstīm.

Puses uzsvēra nepieciešamību gan parlamentārajā, gan diplomātiskajā līmenī palīdzēt abu valstu uzņēmējiem veidot jaunus biznesa kontaktus. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja biedre rosināja aktīvāk sadarboties abu valstu parlamentu Ārlietu komisiju un Eiropas lietu komisiju deputātiem.

Tikšanās laikā pārrunāta arī tālāka ES paplašināšanās, situācija Rietumbalkānu reģionā, kā arī ES Austrumu partnerības iniciatīva. Slovēnijas ārlietu ministrs pauda pozitīvu redzējumu par drīzu atrisinājumu Slovēnijas un Horvātijas jūras robežas jautājumā.  
  

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/saeima
Video no tikšanās pieejams: www.youtube.com/SaeimaSAB
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

 

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes