Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze tiekas ar jauno Turcijas vēstnieci (foto)

(26.01.2010.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze otrdien, 26.janvārī, tikās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Aiši Aihanu Asju (Ayşe Ayhan Asya), kura bija ieradusies iepazīšanās vizītē.

Sveicot Turcijas vēstnieci Latvijas parlamentā, G.Daudze abu valstu attiecības raksturoja kā labas un ļoti konstruktīvas, atzīstot, ka nav izsmeltas iespējas vēl aktīvākai sadarbībai. „Turcija ir viena no divdesmit lielākajām pasaules ekonomikām, un, ja palūkojamies uz savstarpējo tirdzniecības apjomu, ir skaidrs, ka mums vēl ir daudz iespēju attīstīt biznesa sakarus,” teica G.Daudze.

Saeimas priekšsēdētājs vēstniecei apliecināja, ka Latvija iestājas par Eiropas Savienības (ES) paplašināšanās procesu un atbalsta Turciju ceļā uz dalību ES. Pārrunājot sadarbību starptautiskajās organizācijās, G.Daudze uzsvēra Turcijas līdzdalību NATO misijā Afganistānā un tās aktīvo iesaisti kaimiņvalsts atjaunošanas procesā.

Jaunā Turcijas vēstniece apliecināja, ka viņas darbā prioritāte būs ne tikai politisko, bet arī ekonomisko saišu stiprināšana. Viņa pastāstīja, ka jau sākusi interesēties par iespējām attīstīt abām valstīm izdevīgus projektus, piemēram, pasažieru aviopārvadājumu jomā. 

Vēstniece arī norādīja, ka būtiski ir veicināt nepastarpinātus sakarus starp abu valstu iedzīvotājiem, piemēram, organizējot Latvijas akadēmiķu lekcijas Turcijas augstskolās. 

Aiše Aihana Asja ir otrā Latvijā rezidējošā Turcijas vēstniece. Pirms tam bijusi Turcijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Luksemburgā, strādājusi Turcijas pārstāvniecībās NATO, Vīnē, Belgradā, Damaskā un Frankfurtē.


Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/saeima
Video no tikšanās pieejams: www.youtube.com/SaeimaSAB
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes