22.jūlijā.

(22.07.2003.)

      Otrdien, 22.jūlijā, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Latvijas U-21 basketbolistēm.
      Tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētāja novēlēja veiksmi U-21 basketbolistēm pasaules čempionātā un sprieda par Latvijas basketbolistu izredzēm šajā čempionātā.
      Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre uzsvēra, ka līdz šim Saeimā vēl nav bijušas šāda veida tikšanās ar sportistiem pirms gaidāmajām nopietnām spēlēm, un atzina, ka šī diena ir īpaši zīmīga ar to, ka tika atklāts piemineklis bijušajam Latvijas Republikas prezidentam Kārlim Ulmanim.
      I.Ūdre augstu novērtēja meiteņu un treneru ieguldījumu augstās ceturtās vietas iegūšanā 2002.gada Eiropas U-20 čempionātā Horvātijā, kas deva iespēju piedalīties pirmajā pasaules U-21 čempionātā, kas sestdien, 26.jūlijā, sāksies Horvātijā. Vienā grupā ar Latvijas basketbolistēm būs tādas valstis kā Ķīna, Krievija, Austrālija, Tunisija un Argentīna. Lai turpinātu cīņu par medaļām, sešu komandu konkurencē Latvijas spēlētājām ir jāizcīna vismaz ceturtā vieta.
      Latvijas izlases spēlētājas ir no 1982.gada līdz 1986.gadam dzimušas meitenes, un vairums no viņām spēlē arī citās valstīs. 
      I.Ūdre atzina, ka Latvijas basketbolam vienmēr ir bijuši labi rezultāti pasaules čempionātos, un atcerējās savas gaitas basketbolā TTT komandas sastāvā, kā arī dalījās savā pieredzē.
      Komandas trenere M.Kubliņa un I.Ūdre bija vienisprātis, ka talanta un smaga darba rezultātā cilvēks var sasniegt dzīvē ļoti daudz.
      Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre novēlēja Latvijas izlases meitenēm veiksmi gaidāmajā pasaules čempionātā un uzsvēra, ka basketbolistes ir mūsu valsts pārstāves un Latvijas vārda nesējas pasaulē.
      Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētājai I.Ūdrei basketbolistes uzdāvināja basketbola bumbu ar autogrāfiem un kopīgi nofotografējās.

Preses dienests

Piektdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisāru Nicolas Schmit
10:00  Atvērto durvju diena Saeimā – ekspozīcija “Saeimas kārtības rullim – 100”
11:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde