Saeimas ziņas

Saeima atbalsta valdības rīkojumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu Latvijas–Baltkrievijas pierobežā
Saeima ceturtdien, 11.augustā, atbalstīja valdības lēmumu pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijas–Baltkrievijas pierobežā. 
Saeima noteic atbalsta pasākumus energoresursu cenu pieauguma ietekmes mazināšanai
Saeima ceturtdien, 11.augustā, atbalstīja virkni pasākumu iedzīvotāju atbalstam, ņemot vērā energoresursu izmaksu straujo pieaugumu gaidāmajā apkures sezonā. Terminēti atbalsta pasākumi noteikti ar grozījumiem Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā. 
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
Saeima paziņojumā atzīst Krieviju par terorismu atbalstošu valsti
Saeima ceturtdien, 11.augustā, pieņēma paziņojumu par Krievijas mērķtiecīgiem militārajiem uzbrukumiem Ukrainas civiliedzīvotājiem un sabiedriskajai telpai, kurā Krievijas īstenotā vardarbība pret civiliedzīvotājiem atzīta par terorismu un Krievija – par terorismu atbalstošu valsti. Saeima paziņojumā aicina Eiropas Savienības valstis nekavējoties apturēt tūrisma un ieceļošanas vīzu izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. 
Saeima ceturtdien, 11.augustā, nolēma kolektīvo iesniegumu “Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības” nodot Saeimas Nacionālās drošības komisijai tālākai izvērtēšanai. 
Saeima apstiprina deputāta pilnvaras Aināram Vilciņam
Saeima ceturtdien, 11.augustā, apstiprināja 13.Saeimas deputāta pilnvaras Aināram Vilciņam. 
Ināra Mūrniece Somijas vēstniecei: esam gandarīti par Somijas lēmumu pievienoties NATO
“Dzīvojot kaimiņos ar agresorvalsti Krieviju, esam gandarīti un novērtējam Somijas lēmumu pievienoties NATO,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 10.augustā, atvadu vizītē tiekoties ar Somijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Marju Rītu Korpivāru (Marja Riitta Korpivaara).
Ināra Mūrniece Norvēģijas vēstniekam: augstu vērtējam ciešo sadarbību NB8 ietvaros
“Mēs augstu vērtējam Norvēģijas ieguldījumu valstu ciešajai sadarbībai Baltijas un Ziemeļvalstu – NB8 – formātā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 10.augustā, tiekoties ar Norvēģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kristianu Ēdegoru (Kristian Ødegaard), kurš parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
Ināra Mūrniece Kanādas vēstniekam: drošība ir galvenais  dienaskārtības jautājums
“Drošība ir kļuvusi par galveno dienaskārtības jautājumu mūsu valstu divpusējās attiecībās. Esam pateicīgi par Kanādas ieguldījumu un līderību Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, it īpaši NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadībā”, trešdien, 10.augustā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kevinu Reksu (Kevin Rex). Vēstnieks parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.
Saeimas Ārlietu komisija paziņojumā atzīst Krieviju par terorismu atbalstošu valsti
Saeimas Ārlietu komisija otrdien, 2.augustā, pieņēma paziņojumu par Krievijas mērķtiecīgiem militārajiem uzbrukumiem Ukrainas civiliedzīvotājiem un sabiedriskajai telpai, kurā Krievijas īstenotā vardarbība pret civiliedzīvotājiem atzīta par terorismu un Krievija – par terorismu atbalstošu valsti. Komisijas deputāti paziņojumā aicina Eiropas Savienības valstis nekavējoties apturēt tūrisma un ieceļošanas vīzu izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.
Piektdien, 12.augustā