Publisko izdevumu un revīzijas komisija spriedīs par “Rail Baltica”

(17.06.2024.)

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti trešdien, 19.jūnijā, skatīs Valsts kontroles ziņojumu par projektu “Rail Baltica”.

“Projekta “Rail Baltica” brīvais peldējums pašplūsmā un dažu iedomātā pašpaļāvība, ka valsts un Eiropas Savienība apmaksās visus rēķinus, ko tai noliks priekšā, ir beigusies. Pagājušajā nedēļā komisijā pieņēmām lēmumu, ka Publisko izdevumu un revīzijas komisija par šā valstij svarīgā infrastruktūras objekta ieviešanu turpmāk veiks parlamentāro uzraudzību, pieprasot regulāri atskaitīties par paveikto. Papildus ir jānoskaidro, kuri atbildīgie ir pieļāvuši apzinātas vai neapzinātas kļūdas un kādēļ projekta pārvaldība nav bijusi sekmīga. Tādēļ pagājušajā nedēļā Saeima lēma izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par projekta īstenošanu,” akcentē komisijas priekšsēdētājs Gatis Liepiņš.

Valsts kontrole (VK) izpētījusi būtiskus aspektus un problēmjautājumus “Rail Baltica” projekta īstenošanā un finansēšanā. VK savā ziņojumā aicina stiprināt Ministru kabineta iesaisti projekta pārraudzībā un aktīvāk iesaistīties finansējuma plānošanas un uzraudzības jautājumos. Tāpat VK aicina par projekta īstenošanu atbildīgo veikt nepieciešamos pasākumus, lai mazinātu projektēšanas darbu kavējumu sekas un novērstu risku, ka jāatmaksā līdz šim piešķirtais Eiropas Savienības finansējums.

Komisijas sēdē aicināti piedalīties Valsts kontroles, Satiksmes ministrijas, Finanšu ministrijas, akciju sabiedrības “RB Rail” un SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” pārstāvji.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde par “Rail Baltica” trešdien, 19.jūnijā, sāksies pulksten 12.00.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 22.jūlijā
12:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde