Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju vadīs Uģis Mitrevics

(24.11.2022.)

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju turpmāk vadīs Uģis Mitrevics. To ceturtdien, 24.novembrī, nolēma komisijas locekļi.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru šodien ievēlēja Andri Kulbergu, bet par sekretāri – Anitu Brakovsku.

Komisijā arī strādās deputāti – Raimonds Čudars, Svetlana Čulkova, Mārtiņš Felss, Mārcis Jencītis, Līga Kozlovska, Inese Lībiņa-Egnere, Daiga Mieriņa, Edgars Rinkēvičs, Didzis Šmits, Atis Švinka, Edmunds Teirumnieks, Juris Viļums. Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23.novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Ilgtspējīgas attīstības komisija pārrauga Nacionālā attīstības plāna un Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam ieviešanu, kā arī uzrauga šo plānošanas dokumentu pārskatīšanu. Komisijas kompetencē ir arī sniegt atzinumus un priekšlikumus, līdzdarboties citu stratēģisku un starpnozaru plānošanas dokumentu izstrādē, kā arī konceptuālu jautājumu risināšanā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas. Tās strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trijās apakškomisijās.

Komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.decembrī
09:00  Saeimas 2022. gada 24. novembra otrās ārkārtas sēdes turpinājums