Latviju oficiālā vizītē apmeklēs Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola

(24.10.2022.)

Oficiālā vizītē Latvijā no 26. līdz 28.oktobrim uzturēsies Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola (Roberta Metsola).

Ceturtdien, 27.oktobrī, R.Metsola tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, bet pēc tikšanās paredzēts parlamentu priekšsēdētāju kopīgs preses brīfings. Plānots, ka R.Metsola ceturtdien Saeimas sēdē uzrunās arī parlamenta deputātus, kā arī piedalīsies ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

Iecerēts, ka Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja piedalīsies Saeimas simtgadei veltītās plāksnes atklāšanā, kā arī Latvijas Nacionālajā teātrī apmeklēs svinīgo koncertu par godu parlamenta simtgadei.

Vizītes laikā Eiropas Parlamenta priekšsēdētājai paredzēta tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.

Tāpat plānots, ka R.Metsola Rīgā iepazīsies ar “Rail Baltica” projekta attīstību, kā arī piedalīsies Eiropas Parlamenta biroja Latvijā organizētā jauniešu diskusijā Rīgas Tehniskajā universitātē.

Saeimas organizētās mediju iespējas

Ceturtdien, 27.oktobrī

9.30 – 9.40      Eiropas Parlamenta priekšsēdētājas Robertas Metsolas uzruna Saeimas sēdē

Saeimas Sēžu zālē Jēkaba ielā 11.

9.45 – 10.30    Tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci 

TV, foto iespēja tikšanās sākumā. Viesu zāle, Jēkaba iela 11.

10.30 – 10.50   Saeimas priekšsēdētājas un Eiropas Parlamenta priekšsēdētājas preses brīfings

TV, foto iespēja. Baltā zāle, Jēkaba iela 11.

11.00 – 11.10   Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa

TV, foto iespēja. Mediju pulcēšanās laukumā pie Brīvības pieminekļa.

Mediju pārstāvju ierašanās katrā no pasākumiem – 20 minūtes pirms to sākuma.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas vēlas apmeklēt Saeimas organizētās mediju iespējas, nepieciešams pieteikties līdz 26.oktobra pulksten 12.00, rakstot e-pastu uz prese@saeima.lv vai zvanot 67087244. Pieteikumā lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, personas kodu, pārstāvēto mediju un amatu.

Par iespēju apmeklēt tikšanos ar citām amatpersonām lūdzam laikus sazināties ar atbildīgajām institūcijām. Pieteikuma forma, lai atspoguļotu tikšanos ar Ministru prezidentu: https://www.mk.gov.lv/lv/form/mediju-akreditacija-27-oktobris.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 29.janvārī