Saeima lemj pagarināt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību NATO misijā Irākā

(20.10.2022.)

Saeima ceturtdien, 20.oktobrī, lēma pagarināt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalību NATO misijā Irākā līdz 2024.gada 1.novembrim. 

NATO misija Irākā ir apmācību un padomdošanas misija, kas neietver kaujas uzdevumu funkcijas. Tās galvenie uzdevumi ir atbalsta sniegšana un padomdošana efektīvai, ilgtspējīgai, pārskatāmai un visaptverošai Irākas valsts aizsardzības un drošības institūciju un civilā sektora izveidei. Tas dod ieguldījumu Irākas spējai efektīvi cīnīties pret terorismu, atzīmēts lēmuma projekta anotācijā. 

Šobrīd misija sastāv no vairākiem simtiem militāro un civilo padomnieku un atbalsta elementu, un tās vadību ir uzņēmusies Itālija. NBS misijā pašlaik piedalās divu karavīru sastāvā, kuri pilda pienākumus misijas štābā Bagdādē, savukārt ar 2023.gada februāri plānots, ka NBS atgriezīsies pie sākotnējiem uzdevumiem - nodrošināt misijas spēku aizsardzību, fokusējoties uz bāzes aizsardzības nodrošināšanu un misijas padomnieku drošas pārvietošanās nodrošināšanu misijas rajonā. Uz misijas rajonu papildus plānots nosūtīt vada lieluma vienību 30 karavīru sastāvā, kas integrēsies Dānijas kontingenta sastāvā, teikts lēmuma projekta anotācijā. 

Saeimas lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 29.janvārī