Deputāti atzinīgi vērtē iecerēto atbalsta pasākumu paplašināšanu enerģētiskās krīzes laikā

(21.09.2022.)

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija trešdien, 21.septembrī, atzinīgi vērtēja Ekonomikas ministrijas ieceri paplašināt atbalsta pasākumus mājsaimniecībām un uzņēmumiem enerģētiskās krīzes laikā.

Komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis uzsvēra, ka apkures sezona ir gandrīz sākusies un līdz ar to gan mājsaimniecībām, gan uzņēmējiem steidzami ir nepieciešama skaidrība par šo ziemu. V.Dombrovskis komisijas vārdā aicināja valdību nekavēties ar atbalsta pasākumu nodošanu vērtēšanai Saeimai, lai tie varētu tikt īstenoti pēc iespējas ātrāk.

Kā sēdē informēja Ekonomikas ministrijas pārstāvji, tuvākajā laikā ministrija virzīs izskatīšanai valdībā vēl trīs atbalsta pasākumus. Tostarp iecerēts rosināt centralizētās siltumapgādes atbalsta diferencēšanu. Proti, līdz 150 eiro par megavatstundu saglabāt apstiprināto atbalstu, valstij kompensējot 50 procentus no cenas, kas pārsniedz 68 eiro par megavatstundu, bet tarifu virs 150 eiro par megavatstundu valsts kompensētu 90 procentu apmērā.

Tāpat deputāti pārrunāja Ekonomikas ministrijas ieceri noteikt dabasgāzes cenas griestus un elektroenerģijas cenas pieauguma kompensēšanu mājsaimniecībām, kā arī sprieda par nepieciešamo finansējumu šo pasākumu īstenošanai.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 7.decembrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Juridiskās komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna tikšanās ar Īrijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Eimear Friel
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna un Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) pārstāvjiem