Vjačeslavs Dombrovskis: inflācijas pieauguma apstākļos būtiski sniegt atbalstu eksportējošiem uzņēmumiem

(14.09.2022.)

“Energoresursu cenu pieaugums Latvijā ir bijis krietni lielāks, nekā citās Eiropas valstīs, un tas nosaka arī augstāku inflācijas līmeni. Tas var negatīvi ietekmēt mūsu eksportējošo uzņēmumu konkurētspēju, kā arī, sliktākajā gadījumā, daudziem radīt maksātnespēju. Līdz ar to būtiski vērtēt atbalsta iespējas ne vien mājsaimniecībām, bet arī eksportējošiem uzņēmumiem,” trešdien, 14.septembrī, pēc Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdes sacīja tās priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Komisija sēdē sprieda par prognozēm saistībā ar inflāciju un iespējamiem pasākumiem tās mazināšanai. Kā deputātus informēja Latvijas Bankas pārstāvji, strauja inflācija šobrīd ir novērojama visā pasaulē, taču Baltijas valstīs tā ir viena no augstākajām eirozonā. Inflāciju būtiski ietekmē enerģijas un pārtikas cenu kāpums.

“Energoresursi un pārtika ieņem lielāku īpatsvaru mūsu mājsaimniecību patēriņa grozos, nekā citās Eiropas valstīs, taču tas tikai daļēji izskaidro, kāpēc inflācija Latvijā un Baltijas valstīs kopumā ir daudz augstāka nekā citās Eiropas valstīs,” sacīja V.Dombrovskis, rosinot meklēt plašākus atbalsta veidus.

Spriežot par efektīvākajiem atbalsta mehānismiem mājsaimniecībām, sēdes dalībnieki izvērtēja līdzšinējo pieeju daļēji kompensēt cenu pieaugumu salīdzinājumā ar iespēju noteikt griestus energoresursu cenām. Tāpat pārrunāti jautājumi saistībā ar lauksaimniecības produktu cenu pieaugumu.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 1.decembrī
09:00  Saeimas 2022. gada 24. novembra otrās ārkārtas sēdes turpinājums