Vita Anda Tērauda: karš Ukrainā draud izraisīt globālu pārtikas krīzi

(18.05.2022.)

“Karš Ukrainā draud izraisīt globālu pārtikas krīzi, īpaši smagi ietekmējot attīstības valstis,” trešdien, 18.maijā, pēc sēdes pauda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda. Sēdē deputāti apstiprināja nacionālo pozīciju par Krievijas agresijas pret Ukrainu ietekmi uz globālo pārtikas nodrošinājumu Eiropas Savienības Ārlietu ministru padomei, kas notiks piektdien Briselē, Beļģijā.

“Krievijas īstenotā agresija un karadarbība Ukrainā ir radījusi ne tikai reģionālus pārtikas piegāžu ķēžu pārrāvumus, apzināti iznīcinot Ukrainas labības krājumus, bet arī bloķējusi pārtikas eksporta iespējas uz citiem pasaules reģioniem,” norādīja V.A.Tērauda.  Komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai, lai tā spētu saglabāt lauksaimniecisko ražošanu.

Deputāti sprieda par nepieciešamību atjaunot un dažādot piegāžu ķēdes no Ukrainas, rodot jaunus koridorus lauksaimniecisko izejvielu un produktu eksportam uz mazāk attīstītajām valstīm caur Eiropas Savienības teritoriju, tostarp izmantojot Latvijas loģistikas infrastruktūru.

Ārlietu ministrija norādīja, ka šobrīd Eiropas Savienība ir nozīmīgākā attīstības sadarbības un humānās palīdzības sniedzēja pasaulē, nodrošinot būtisku atbalstu pārtikas apgādē nabadzīgākajiem reģioniem.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 2.oktobrī