Latviju darba vizītē apmeklē NB8 valstu parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji

(04.04.2022.)

Latvijā no 4. līdz 5.aprīlim viesojas Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji, lai pārrunātu ģeopolitisko situāciju saistībā ar Krievijas īstenoto agresiju Ukrainā un NB8 valstu reģiona drošību.

Sanāksmes ietvaros plānota arī NB8 valstu parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāju videosaruna ar Ukrainas parlamenta Ārlietu komitejas deputātiem. Parlamentārieši pārrunās arī jautājumus par atbalstu Ukrainai un tās integrāciju Eiropas Savienībā.

Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Dānijas, Īslandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas Ārlietu komisiju priekšsēdētājus par demokrātijas un autoritāro režīmu ģeopolitiskajiem aspektiem un izaicinājumiem uzrunās bijušais Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers. Savukārt NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (Stratcom) vadītājs Jānis Sārts vadīs brīfingu par dezinformācijas un komunikācijas stratēģiju Krievijas izraisītajā karā Ukrainā.

Saeimas Ārlietu komisijas rīkotās sanāksmes ietvaros Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, kā arī Dānijas, Īslandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji apmeklēs arī Ādažu militāro bāzi.

Sanāksmē piedalīsies Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Igauniju pārstāvēs Marko Mihkelsons (Marko Mihkelson), Lietuvu - Laima Lūcija Andrikiene (Laima Liucija Andrikienė), Dāniju - Martins Lidegords (Martin Lidegaard), Īslandi - Bjarni Jounssons (Bjarni Jónsson),  Norveģiju - Ine Ēriksena-Sēreide (Ine Eriksen Søreide), Somiju - Jusi Hallaaho (Jussi Halla-aho), bet Zviedriju - Kenets Fošlunds (Kenneth G Forslund).

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 24.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde