Budžeta komisija aicina valdību risināt energoresursu cenu kāpuma ietekmi

(09.03.2022.)

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 9.martā, lēma aicināt valdību risināt strauji augošo energoresursu cenu ietekmes mazināšanu tautsaimniecībā.  

“Ņemot vērā elektrības un gāzes cenu kraso pieaugumu, ir būtiski, kā rīkosimies un dzīvosim tālāk. Tāpēc vēlamies no valdības saņemt atbildes par to, kā turpmāk iecerēts atbalstīt tautsaimniecību un iedzīvotājus,” pēc sēdes pauda Budžeta komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.  

Budžeta komisija šodien skatīja kolektīvo iesniegumu “Par nodokļu samazināšanu elektrībai un gāzei visiem iedzīvotājiem”, kas Saeimā iesniegts šī gada februārī. Iesniegumu parakstījuši 11849 pilsoņi.

Iniciatīvas autori aicina atbalstīt tautsaimniecību un iedzīvotājus un samazināt dabas resursu vai pievienotās vērtības nodokli, kas ietekmē iedzīvotāju gala maksājumu par elektroenerģiju un gāzi. Iesniegumā uzsvērts, ka augsto cenu dēļ šoziem iedzīvotājiem ir grūtības samaksāt par patērēto elektrību un gāzi.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisāru Nicolas Schmit
10:00  Atvērto durvju diena Saeimā – ekspozīcija “Saeimas kārtības rullim – 100”
11:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde