Tautsaimniecības komisija: jānodrošina kvalitatīva abonētās preses piegāde

(19.10.2021.)

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 19.oktobrī, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Pasta likumā, ar kuriem plānots noteikt jaunu valsts atbalsta modeli abonētās preses piegādes nodrošināšanai.

Likumprojekts paredz mainīt pakalpojuma tīro izmaksu (zaudējumu) kompensēšanas modeli, izbeidzot kompensācijas fonda darbību un paredzot kompensāciju no valsts budžeta.

“Grozījumi Pasta likumā ir būtiski, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem pasta pakalpojumu, tostarp abonētās preses piegādes, pieejamību līdzšinējā apjomā un kvalitātē gan reģionos, gan pilsētās. Ir labi, ka Satiksmes un Kultūras ministrijas, savā starpā sadarbojoties, radušas risinājumu, lai gadījumā, ja universālā pasta pakalpojuma saistību izpilde ir radījusi zaudējumus un pakalpojuma sniedzējs pakļauts netaisnīgam finansiālajam apgrūtinājumam, zaudējumi tiktu kompensēti,” iepriekš atzīmēja komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.

Likumprojekta autori rosina papildināt likumu ar jaunu pantu par abonēto preses izdevumu pakalpojumu piegādes apmaksu, nosakot, ka maksa par preses piegādi tiek sadalīta divās daļās, no kurām vienu maksā preses izdevējs, bet otru apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem.

Tāpat paredzēts piemērot papildu atbalstu preses izdevējiem, nosakot, ka var noteikt atšķirīgu dalītā maksājuma procentuālo apmēru valstspilsētās un pārējā Latvijas teritorijā.

Lai grozījumi Pasta likumā stātos spēkā, tie galīgajā lasījumā vēl jāatbalsta Saeimai. Plānots, ka tie stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 4.decembrī