Saeima konceptuāli atbalsta grozījumus Augstskolu likumā par studiju programmu īstenošanas valodu

(25.03.2021.)

Saeima ceturtdien, 25.martā, pirmajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Augstskolu likumā, kas precizē jautājumus par studiju programmu īstenošanas valodu. Grozījumi paredz piešķirt tiesības īstenot studiju programmas svešvalodā, kas ir oficiālā valoda kādā no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tām augstskolām, kas sasniegušas noteiktus kvalitātes kritērijus.

Konceptuāli atbalstītie grozījumi paredz, ka ES oficiālajās valodās studiju programmas varēs īstenot, ja studiju virziena akreditācijas procesā visas tās programmas, kuras ietilpst vienā izglītības tematiskajā jomā ar ES valodā īstenojamo studiju programmu, būs saņēmušas novērtējumu “labi” vai “izcili”.

Kvalitātes kritērijus, kuriem izpildoties augstskolām tiktu piešķirtas tiesības īstenot studiju programmas svešvalodā, paredzēts attiecināt kā uz privātpersonu, tā arī uz valsts dibinātajām augstākās izglītības iestādēm, jo, neatkarīgi no dibinātāja, Latvijā akreditētās augstākās izglītības iestādes izsniedz Latvijas valsts atzītu augstākās izglītības diplomu, norādīts likumprojekta anotācijā.

Paredzēts, ka, tāpat kā līdz šim, kādā citā no ES dalībvalstu oficiālajām valodām varēs īstenot studiju programmas, ja tas būs noteikts ES programmu un starpvalstu līgumos paredzētās sadarbības ietvaros, kā arī kopīgās studiju programmas.

Tāpat kā līdz šim paredzēts, ka svešvalodās drīkstēs īstenot arī tās studiju programmas, kurās tas ir nepieciešams studiju programmas mērķu sasniegšanai, attiecīgi valodu un kultūras studijas, kā arī valodu programmas.

Grozījumi Augstskolu likumā Saeimai jāskata vēl galīgajā lasījumā. Plānots, ka tie stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 13.maijā
09:00  Saeimas 2021. gada 6. maija pirmās attālinātās ārkārtas sēdes turpinājums
10:10  Saeimas 2021. gada 13. maija otrā attālinātā ārkārtas sēde
10:30  Saeimas 2021. gada 13. maija pirmā attālinātā ārkārtas sēde
10:40  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta atvadu tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Keith Shannon
12:35  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
13:20  Saeimas Prezidija sēde
13:40  Saeimas 2021. gada 13. maija trešā attālinātā ārkārtas sēde
16:40  Saeimas 2021. gada 22. aprīļa pirmās attālinātās ārkārtas sēdes turpinājums