Komisija virza Augstākās izglītības padomes locekļu kandidātus balsojumam Saeimā

(13.01.2021.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 13.janvārī, vērtēja Augstākās izglītības padomes locekļu amatiem izvirzītās kandidatūras un lēma tās virzīt apstiprināšanai Saeimā.

Augstākās izglītības padomes locekļu amatiem Saeimā izvirzīta Baiba Rivža, Artūrs Zeps, Andris Teikmanis, Jeļena Vediščeva, Anna Saltikova, Ināra Upmale, Kristīne Carjova, Tatjana Volkova, Aigars Laizāns, Inga Vanaga, Katrīna Sproģe un Aldis Baumanis.

Augstākās izglītības padomes sastāvā ir pa vienam deleģētam pārstāvim no Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Universitāšu asociācijas, Mākslas augstskolu asociācijas, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas, Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Koledžu asociācijas, Rektoru padomes, Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas, Darba devēju konfederācijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Studentu apvienības pārstāvis, kā arī pašvaldību un citu juridisko un fizisko personu dibināto augstskolu deleģēts pārstāvis. Izglītības un zinātnes ministrs kā Augstākās izglītības padomes loceklis pārstāv padomi valdības sēdēs, noteic Augstskolu likums. 

Studējošo pārstāvja pilnvaru laiks ir divi gadi, bet pārējo Augstākās izglītības padomes locekļu - četri gadi.

Augstākās izglītības padomes locekļu kandidatūras Saeima var noraidīt, deputātiem vai frakcijām iesniedzot motivētus iebildumus pret kandidātiem, noteic Augstskolu likums.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 19.janvārī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Finanšu sektora uzraudzības apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)