Latviju oficiālā vizītē apmeklēs Šveices parlamenta apakšpalātas prezidente

(16.10.2020.)

Oficiālā vizītē Latvijā no 20. līdz 22.oktobrim uzturēsies Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidente Izabella Morē (Isabelle Moret).

Otrdien, 20.oktobrī, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiksies ar Šveices parlamenta prezidenti un apakšpalātas parlamentāriešiem, kas viņu pavada vizītē. Vizītes laikā ar Šveices parlamentāriešiem tiksies arī Saeimas priekšsēdētājas biedre, deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Šveices parlamentu vadītāja Inese Lībiņa-Egnere, Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda un citi Saeimas deputāti.

Abu parlamentu vadītājas piedalīsies ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

Viesojoties Latvijā, I.Morē tiksies arī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un veselības ministri Ilzi Viņķeli.

Vizītes laikā plānots pārrunāt Latvijas un Šveices turpmākās sadarbības iespējas, kā arī aktuālos Eiropas Savienības, drošības un ārējo attiecību jautājumus. Latviju un Šveici vieno ciešs politiskais dialogs. Aizvadītajos gados Šveices finanšu palīdzības programmas ietvaros Latvijā īstenoti vairāki projekti, tostarp reģionālās attīstības, tiesu sistēmas modernizācijas, izglītības un pētniecības jomās.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību un nepieciešamību nodrošināt drošu vizītes norisi, tā tiek organizēta, ievērojot epidemioloģiskās drošības protokolu. Vizītes laikā gan viesu, gan Latvijas delegācijai un citām norisē iesaistītajām personām, kā arī mediju pārstāvjiem jāvalkā sejas maskas, jāievēro distancēšanās, kā arī citas epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Mediju ievērībai

Saeimas organizētās mediju iespējas otrdien, 20.oktobrī

12.15   Tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci
TV, foto iespēja sagaidīšanas laikā Saeimas nama Lielajā vestibilā, Jēkaba ielā 11

13.15   Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa
TV, foto iespēja laukumā pie Brīvības pieminekļa

Mediju pārstāvju ierašanās katrā no pasākumiem – 15 minūtes pirms to sākuma.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas vēlas apmeklēt Saeimas organizētās mediju iespējas, nepieciešams pieteikties līdz 19.oktobra pulksten 15.00, rakstot e-pastu uz prese@saeima.lv vai zvanot 67087244. Pieteikumā lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, personas kodu, pārstāvēto mediju un amatu, kā arī pasākumus, kurus plānots apmeklēt.

Par iespēju apmeklēt tikšanos ar citām amatpersonām lūdzam laikus sazināties atbildīgajām institūcijām.

Lūgums katram plašsaziņas līdzeklim deleģēt darbam ne vairāk kā vienu fotogrāfu un operatoru.

Mediju pārstāvjiem, atspoguļojot vizīti, jālieto sejas maskas, kā arī stingri jāievēro citas epidemioloģiskās drošības prasības.

Nav atļauts Saeimu apmeklēt gadījumā, ja Jums ir noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai ir kādas elpceļu slimības pazīmes, piemēram, paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkums.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 28.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Saeimas 2020. gada 28. oktobra attālinātā ārkārtas sēde