Saeimas ziņas

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 30.novembrī, piedalīsies Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas 80.gadadienai veltītajā piemiņas brīdī Rumbulas memoriālā.
Ināra Mūrniece Kopenhāgenā: hibrīduzbrukums apdraud visu Eiropas Savienību
Notikumi uz Baltkrievijas robežas nav migrācijas krīze, bet gan autoritāra režīma plānota un organizēta hibrīdoperācija. Latvija, Lietuva un Polija ir kā durvju sargi, kas aiztur uzbrukumu visai Eiropas Savienībai. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pirmdien, 29.novembrī, Kopenhāgenā piedaloties Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē.
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 29.novembrī, piedalīsies Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē, kas norisināsies Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā.
Vita Anda Tērauda: Latvijai starptautiskā tirdzniecība ir īpaši svarīga
“Latvijai kā mazai, atvērtai un liberalizētai ekonomikai starptautiskā tirdzniecība ir īpaši svarīga,” piektdien, 26.novembrī, pēc sēdes sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda. Deputāti sēdē apstiprināja Ārlietu ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju Eiropas Savienības Ārlietu ministru padomei tirdzniecības jautājumos. Tajā plānots skatīt arī Eiropas Savienības dalībvalstu nostāju Pasaules Tirdzniecības organizācijas 12.Ministru konferencē.
Saeima ceturtdien, 25.novembrī, konceptuāli atbalstīja e-lietas koplietošanas risinājumu platformas likumprojektu, kas izstrādāts, lai nodrošinātu koordinētu e-lietas darbību un uzraudzību.
Saeima pieņem piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas likumu
Saeima ceturtdien, 25.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu. Tas noteic kārtību, kādā uzsākams un īstenojams vienota īpašuma izveidošanas process piespiedu dalītā īpašuma gadījumā, ja uz citai personai piederoša zemes īpašuma atrodas daudzdzīvokļu māja ar privatizētu dzīvokļu īpašumiem.
Pilnveido tiesnešu izdienas stāža aprēķināšanas kārtību
Saeima ceturtdien, 25.novembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Tiesnešu izdienas pensiju likumā, ar kuriem pilnveidota izdienas stāža aprēķināšanas kārtība tiesnešiem.
Gadījumā, ja pacients sava veselības stāvokļa vai vecuma dēļ pats nespēs pieņemt lēmumu par ārstniecību, tiesības pieņemt lēmumu par piekrišanu ārstniecībai vai atteikšanos no tās prioritāri plānots noteikt pacienta pilnvarotajai personai, paredz ceturtdien, 25.novembrī, Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Pacientu tiesību likumā.
Tiesības veikt vakcināciju pret Covid-19 būs arī farmaceitiem
Saeima ceturtdien, 25.novembrī, otrajā – galīgajā - lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā. Tie paredz, ka iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 varēs veikt arī farmaceiti aptiekās.
Pirmdien, 29.novembrī
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde