Valsts pārvaldes komisija: informatīvo izdevumu pašvaldība varēs izdot ne biežāk kā reizi mēnesī

(15.09.2020.)

Informatīvos izdevumus, kuros pašvaldības vietējos iedzīvotājus informē par savu darbu, varēs izdot ne biežāk kā vienu reizi mēnesī. To paredz Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā otrdien, 15.septembrī, galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā “Par pašvaldībām”. 

Likumā paredzēts noteikt, ka tas būs periodisks iespiedtehnikā izdots izdevums un iedzīvotājiem pieejams bez maksas. 

Savukārt informatīvos izdevumus, kuros pašvaldība publicē domes un tās institūciju pieņemtos tiesību aktus un to skaidrojumus, varēs izdot arī biežāk, paredzēts likumprojektā. 

Tāpat likumprojekts paredz, ka domes un komiteju sēdes pašvaldība arī turpmāk varēs organizēt attālināti. Sēdes attālināti varēs rīkot, ja attiecīgajā teritorijā izsludināta ārkārtējā situācija vai valsts noteikusi citus pulcēšanās ierobežojumus. Šāds priekšlikums rosināts, ņemot vērā noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatības risku. 

Pašvaldību likumā arī paredzēts precizēt, kādos gadījumos dome vai komiteja var sanākt uz slēgto sēdi. Šādu sēdi varēs rīkot, ja jāizskata jautājumi, kas saistīti ar valsts noslēpumu, adopcijas noslēpumu, komercnoslēpumu, personu privāto dzīvi, bērnu interesēm vai citu informāciju, kuras izpaušana ir aizliegta. 

Likuma grozījumi galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimas sēdē.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 25.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Baltijas Asamblejas Konsultatīvas Padomes sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)