Baltijas Asamblejas Latvijas delegācija pauž gandarījumu par vienošanos Baltijas valstu labākos literāros darbus turpmāk izdot visās trīs valodās

(29.07.2020.)

Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācija pauž gandarījumu, ka turpmāk tie darbi, kas godalgoti ar BA balvu literatūrā, tiks tulkoti un publicēti latviešu, lietuviešu un igauņu valodā. Tas ir nozīmīgs solis saliedētākas Baltijas kultūrtelpas veidošanā. 

Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstu kultūras ministri parakstīja Saprašanās Memorandu par minēto literāro darbu izdošanu visās trīs valodās. 

“Ar memoranda parakstīšanu esam soli tuvāk tam, lai Baltijas valstu labākie literatūras darbi, kas ieguvuši Baltijas asamblejas balvu, sasniegtu igauņu, latviešu un lietuviešu lasītājus. Tas ir nozīmīgs solis ne tikai trīs valstu labāko literāro darbu popularizēšanā, bet arī Baltijas valstu literārā procesa attīstībā kopumā. Tā ir gan kopīgās kultūrtelpas un vēstures apzināšanās, gan arī savstarpēja bagātināšanās un labs pamats trīs tautu dialogam,” uzsvēra BA Izglītības, zinātnes un kultūras komitejas līdzpriekšsēdētāja Dace Bluķe. 

Tāpat D.Bluķe izteica pateicību visu trīs Baltijas valstu rakstnieku savienībām un jo īpaši Latvijas Rakstnieku savienības vadītājam Arno Jundzem par apbalvoto darbu tulkošanas idejas uzturēšanu, īpaši uzsverot arī BA balvas nozīmi Baltijas literatūras attīstībā un popularizēšanā. 

BA balva nodibināta, lai sekmētu literatūras, mākslas un zinātnes attīstību Baltijas valstīs un novērtētu izcilākos sniegumus šajās nozarēs. 2017.gadā balvu literatūrā saņēma lietuviešu dzejnieks, esejists un tulkotājs Vlads Brazjūns (Vladas Braziūnas), 2018.gadā – rakstniece Gundega Repše, savukārt pērn – rakstniece Lēlo Tungala (Leelo Tungal) no Igaunijas. 

Informācija par BA:
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-16 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

 

 Saeimas Preses dienests

Sestdien, 26.septembrī