Saeimas ziņas

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 19.janvārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Latvijas Sodu izpildes kodeksā. Tai skaitā paredzēts pilnveidot nosacīti pirms termiņa atbrīvoto, ar probācijas uzraudzību notiesāto un nosacīti notiesāto uzraudzību un piespiedu darba izpildes kārtību.
Saeimas komisija atbalsta izmaiņas pabalsta saņemšanā bijušo pašvaldību vadītājiem
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 19.janvārī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredz precizēt pabalsta saņemšanas kārtību bijušajiem pašvaldību vadītājiem, kuri nav pārvēlēti nākamajā sasaukumā.
Publisko iepirkumu jomas regulējumā pilnveidos pretendentu izslēgšanas kritērijus un iekļaus līgumu reģistru
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 19.janvārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz pilnveidot pretendentu izslēgšanas kritērijus, lai tādējādi veicinātu kandidātu un pretendentu dalību publiskajos iepirkumos. Tāpat grozījumi paredz iekļaut likumā regulējumu par līgumu reģistru.
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Baltijas valstu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji nosoda Alekseja Navaļnija apcietināšanu un aicina viņu nekavējoties atbrīvot
Baltijas valstu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji otrdien, 19.janvārī, kopīgā paziņojumā nosoda Krievijas varas iestāžu veikto Alekseja Navaļnija aizturēšanu pēc viņa atgriešanās Krievijā, kas acīmredzot ir kārtējais varas iestāžu mēģinājums apklusināt to opozīciju un kritiķus. Krievijas varas iestādēm ir nekavējoties un bez jebkādiem nosacījumiem jāatbrīvo A.Navaļnijs un jāgarantē viņa drošība, teikts paziņojumā.
Pirmdien, 18.janvārī, notika tiešsaistes diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, kurā tika spriests par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.
I.Mūrniece par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti: joprojām aktuāls ir jautājums par praktisku piekļūstamību
Šajā pandēmijas laikā, kad visi jūtamies mazliet savādi un paguruši no tā, ka dzīve nenorit kā ierasts, tieši kultūras dzīves trūkumu cilvēki izjūt ļoti asi, un vēl asāk to izjūt cilvēki ar invaliditāti. Taču šis ir īstais laiks runāt par to, ko mēs varam uzlabot šajā ziņā. Neviens vairs nešaubās par to, ka cilvēki ar invaliditāti ir gaidīti jebkurā publiskā vietā un notikumā, tomēr joprojām aktuāls jautājums ir par praktisku piekļūstamību, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pirmdien, 18.janvārī, atklājot diskusiju “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”.
Ārlietu komisija paziņojumā neatbalsta hokeja čempionāta rīkošanu kopā ar Baltkrieviju un pauž atbalstu Latvijas gatavībai to organizēt Rīgā
Saeimas Ārlietu komisija pirmdien, 18.janvārī, pieņēma paziņojumu par šī gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem norisi, neatbalstot tā rīkošanu Baltkrievijā un paužot atbalstu Latvijas gatavībai to organizēt Rīgā, informēja komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.
Pirmdien, 18.janvārī, notiks tiešsaistes diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, kurā spriedīs par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.
Saeima valsts kontroliera amatā ievēl Rolandu Irkli
Saeima ceturtdien, 14.janvārī, valsts kontroliera amatā ievēlēja Rolandu Irkli. Attālinātajā Saeimas sēdē atklātā balsošana ar vēlēšanu zīmēm notika platformā e-Saeima. 
Otrdien, 19.janvārī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Finanšu sektora uzraudzības apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)