Saeimas ziņas

Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 106 likumus
Šī gada pavasara sesijā - no 6.aprīļa līdz 21.jūnijam – 13.Saeima pieņēmusi 106 likumus: 17 jaunus likumus un 89 grozījumus likumos.
Deputāti Strasbūrā piedalās Konferences par Eiropas nākotni pirmajā plenārsēdē
Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols un Eiropas lietu komisijas sekretārs Igors Pimenovs sestdien, 19.jūnijā, Eiropas Parlamentā Strasbūrā piedalās Konferences par Eiropas nākotni pirmajā plenārsēdē.
Valsts pārvaldes komisija atbalsta grozījumus efektīvākai vides pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar invaliditāti
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija piektdien, 18.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Dzīvokļa īpašuma likumā, kas paredz atvieglotākus nosacījumus vides pieejamības nodrošināšanai pie dzīvojamām mājām personām ar invaliditāti, tostarp uzbrauktuves vai pacēlāja ierīkošanai.
I.Mūrniece Lietuvas premjerministrei: Eiropas Savienībai jābūt gatavai stiprināt tās ārējo robežu ar Baltkrieviju
Eiropas Savienībai (ES) jābūt gatavai atbalstīt tās ārējās robežas stiprināšanu ar Baltkrieviju. Tas ir svarīgi ne vien mūsu reģiona, bet arī visas ES drošībai, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamentā tiekoties ar Lietuvas Republikas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė) un pārrunājot jautājumu par nelegālās migrācijas plūsmas pieaugumu uz ES austrumu robežas ar Baltkrieviju.
Reinis Znotiņš: iepirkumi par vienotā tīkla videonovērošanas sistēmu iegādi ir jāizvērtē
“Pieņemtie lēmumi iepirkumu procesā par valsts un pašvaldību vienotā tīkla videonovērošanas sistēmu iegādi ir jāpārbauda. Komisija turpinās vērtēt, kā 2020.gadā dibināts uzņēmums ir spējis tikt jau pie diviem vairāku miljonu iepirkumiem, un sekos līdzi uzraugošo institūciju iesāktajām pārbaudēm,” piektdien, 18.jūnijā, pēc sēdes sacīja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Reinis Znotiņš.
Ievieš ārzemnieka eID karti
Saeima ceturtdien, 17.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz ieviest ārzemnieka personas apliecību jeb eID karti.
Saeima konceptuāli atbalsta grozījumus Sporta likumā, kas paredz papildināt regulējumu antidopinga jomā
Saeima ceturtdien, 17.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Sporta likumā, kas paredz papildināt regulējumu antidopinga jomā un pārņemt Pasaules Antidopinga kodeksā noteiktās prasības.
Vienreizēju 200 eiro pabalstu izmaksās arī izdienas pensionāriem ar invaliditāti
Saeima ceturtdien, 17.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā izmaksāt arī izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti, kuri nav sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu.
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu varēs piešķirt arī ar Saeimas lēmumu
Saeima trešdien, 16.jūnijā, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus likumā "Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu”. Tie paredz, ka nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu varēs piešķirt arī ar Saeimas lēmumu.
Pirmdien, 21.jūnijā