Saeima atbalsta Ziemeļmaķedonijas pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam

(16.05.2019.)

Saeima ceturtdien, 16.maijā, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamu atzīto likumprojektu, ar kuru ratificēja protokolu par Ziemeļmaķedonijas Republikas pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam, tādējādi kļūstot par pilntiesīgu NATO dalībvalsti. 

“NATO nodrošina gandrīz viena miljarda pilsoņu drošību Eiropā un Ziemeļamerikā. Līdz ar Ziemeļmaķedonijas pievienošanos NATO būs 30 dalībvalstis – visas gatavas aizsargāt viena otru. Paredzams, ka Ziemeļmaķedonijas pievienošanās aliansei palīdzēs arī stiprināt reģionālo un eiroatlantisko drošību,” iepriekš sacīja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols. 

Lēmums par uzaicinājumu uzsākt iestāšanās sarunas NATO tika pieņemts 2018.gada jūlijā. Savukārt 2019.gada 6.februārī pilnvaroti NATO pastāvīgie pārstāvji parakstīja Protokolu par Ziemeļmaķedonijas Republikas pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam. 

Pēc Pievienošanās protokola parakstīšanas ir uzsākts ratifikācijas process, kura gaitā NATO dalībvalstis protokolu ratificē atbilstoši valstu nacionālajām procedūrām. Kad visas dalībvalstis protokolu būs apstiprinājušas, tiks uzsākts Ziemeļatlantijas līguma ratifikācijas process Ziemeļmaķedonijas Republikā atbilstoši tās nacionālajām ratifikācijas procedūrām. 

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 6.februārī
13:30  Saeimas Ārlietu komisijas sekretāres Irmas Kalniņas tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Sharon Rappaport Palgi
13:50  Saeimas Prezidija sēde