Saeima konceptuāli atbalsta ES un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona fonda izveidi

(23.03.2017.)

Saeima ceturtdien, 23.martā, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Nolīgumu, ar ko izveido Eiropas Savienības (ES) un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu starptautisko fondu. Šī fonda kā starptautiskas organizācijas uzdevums būs sekmēt un koordinēt abu reģionu divpusējās attiecības, rosināt diskusijas par kopīgu stratēģiju izstrādi, kā arī veicināt kontaktus starp abu reģionu pilsoniskajām sabiedrībām. 

Fonds ES un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu sadarbību veicinās, balstoties uz prioritātēm, kas regulāri - reizi divos gados - tiek apstiprinātas abu reģionu valstu un valdību vadītāju samitos. 

Nolīgums tika parakstīts aizvadītā gada oktobrī Santodomingo, Dominikānas Republikā, kur no Latvijas puses to parakstīja ārlietu ministrs. 

2017.gadā fonda darbība tiks fokusēta uz sadarbības veicināšanu starp Latīņamerikas un Karību jūras reģionu un Baltijas valstīm. 

Līdz šim ES un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu fonds, kas tika dibināts 2011.gadā, darbojās kā Vācijas civiltiesību nodibinājums. Tā statuss tiks mainīts līdz ar starptautiskas organizācijas dibināšanas nolīguma parakstīšanu un spēkā stāšanos.

 

Saeimas Preses dienests

 

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde