Saeima atbalsta grozījumus Ārstniecības likumā

(01.12.2016.)

Saeima ceturtdien, 1.decembrī, atbalstīja izmaiņas Ārstniecības likumā, kas ieviesīs vairākas izmaiņas esošajā normatīvajā regulējumā. 

Ārstniecības personām tiks noteikts pienākums informēt tiesu par gadījumiem, kad persona, kurai kriminālprocesā noteikts medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis, izvairās no tā vai nepilda tā nosacījumus. Noteikumi, kas nosaka tiesai sniedzamās informācijas saturu un apjomu, valdībai jāizdod līdz nākamā gada 1.aprīlim. 

Likuma grozījumi paredz iespēju ārstniecības personām pretendēt uz sertifikātu jaunizveidotās ārstniecības apakšspecialitātēs vai papildspecialitātēs bez attiecīgas izglītības programmas apgūšanas. Kritērijus ārstniecības personām jaunās papildspecialitātes vai apakšspecialitātes iegūšanai bez izglītības programmas apgūšanas noteiks Ministru kabinets. 

Likumu papildinās ar jaunu pantu, nostiprinot tajā universitātes slimnīcu jēdzienu un kritērijus, kuriem jāatbilst šādai ārstniecības iestādei. 

Paredzēts noteikt, ka jaundzimušo reģistrā iekļaus ziņas ne tikai par Latvijas teritorijā dzimušajiem mazuļiem, bet arī viņu mātēm. Tas nepieciešams, lai varētu analizēt jaundzimušo veselības tendences, ņemot vērā mātes veselību, grūtnieču aprūpes kvalitāti un citus rādītājus, tā uzlabojot mātes un bērna veselību valstī kopumā. 

Iepriekš par likumprojekta virzību atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas deputāti vienojās aicināt valdību uzdot Veselības ministrijai izstrādāt atsevišķus Ārstniecības likuma grozījumus, lai pakāpeniski atteiktos no ārstniecības personām noteiktās iespējas strādāt pagarināto normālo darba laiku līdz pat 240 stundām mēnesī. 

“Mums noteikti jāatsakās no šīs krīzes laika normas, kas mediķiem, strādājot uz izsīkuma robežas, ļauj nopelnīt vairāk, bet faktiski izslēdz pienācīgu virsstundu apmaksu. Taču šādu konceptuālu priekšlikumu, ko Veselības ministrija bija piedāvājusi trešajam lasījumam, deputāti nav gatavi pieņemt pēdējā brīdī bez diskusijas ar nozari un finansiālo seku izvērtējuma. Esam gatavi strādāt pie visas valdības atbalstīta likumprojekta, kas saskaņots starp ministrijām un iesaistītajām pusēm,” iepriekš norādīja Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

 

Saeimas Preses dienests

 

 

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā