Atvērto durvju dienā Saeimā atklās ekspozīciju #EsEsmuLatvija

(29.09.2016.)

Piektdien, 30.septembrī, Atvērto durvju dienas apmeklētājiem par godu gaidāmajiem valsts simtgades svētkiem Saeimas namā būs iespēja piedalīties interaktīvās ekspozīcijas #EsEsmuLatvija nākotnes daļas atklāšanā. 

Ikviens pasākuma dalībnieks varēs iejusties valsts nākotnes veidotāju tēlā, uzņemt savu nākotnes foto, izdrukāt un ar to dalīties sociālajos tīklos. Tā būs iespēja interaktīvi kļūt par Latvijas valsts simtgades gaidīšanas svētku līdzdalībnieku, lai ikvienam no mums 2018.gada 18.novembris būtu īpašs notikums. 

Pasākumā īpaši aicināti piedalīties skolu jaunieši, un plānots, ka Saeimas namu rītdien apmeklēs vairāk nekā 1000 skolēnu no visiem Latvijas reģioniem. Jaunieši Atvērto durvju dienā aicināti apzināties sevi ne vien kā savas, bet arī visas Latvijas nākotnes veidotājus, izvirzot mērķus arī valsts nākamajiem simts gadiem. 

Atvērto durvju diena Saeimā notiks jau devīto reizi, un šogad tā organizēta sadarbībā ar Latvijas Valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteju un Latvijas Mākslas akadēmiju, kuras studenti Jānis Auniņš un Jānis Jaunzems veidojuši ilustrācijas interaktīvajai ekspozīcijai. 

Tāpat Saeimas nama viesiem rītdien būs iespēja uz jebkuru vietu Latvijā saviem tuvajiem bez maksas nosūtīt īpaši šim pasākumam izgatavotu paskarti. 

#EsEsmuLatvija ir daļa no Latvijas Valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas veidotās mobilās ekspozīcijas, kas laikā no 2017.gada 4.maija līdz 2018.gada 18.novembrim apceļos Latvijas skolas, pilsētas svētkus un nozīmīgākos jauniešu auditorijai domātos festivālus, iesaistot jauniešus Latvijas valsts simtgades sagaidīšanā, vienlaicīgi veicinot izpratni par Latvijas valsts tapšanu, lepnumu par mūsdienu Latvijas sasniegumiem un apziņu par sevi kā Latvijas nākotnes veidotāju. 

Tāpat šajā dienā skolēni varēs iegūt informāciju par parlamenta realizētajiem projektiem jauniešiem, tostarp skolu programmu „Iepazīsti Saeimu” un projektu „Jauniešu Saeima”, kura dalībnieki – Jauniešu Saeimas deputāti - dalīsies ar savu pieredzi. 

Kā katru gadu, arī šogad Atvērto durvju dienā parlamenta apmeklētāji varēs apskatīt Sēžu zāli, kurā ceturtdienās deputāti sanāk uz sēdēm, Sarkano zāli, Dzelteno zāli, Balsošanas zāli un Dāvanu zāli. Tāpat interesenti varēs ielūkoties reprezentācijas telpās, kuras ikdienas parlamenta ekskursiju laikā nav pieejamas. 

30.septembrī Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 18.00, un interesenti aicināti ierasties gan grupās, gan individuāli. Ņemot vērā, ka Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, priekšroka būs tiem, kuri savu apmeklējumu būs pieteikuši iepriekš. 

Apmeklētājus, kas iepriekš pieteikušies, aicinām ierasties savlaicīgi, ierēķinot laiku drošības pārbaudei – aptuveni 15 minūtes. Kopējais parlamenta apmeklējuma laiks – aptuveni viena stunda. Apstiprinātajā laikā aicinām ierasties Saeimas namā, Jēkaba ielā 11, ieeja no Jēkaba katedrāles puses, Klostera ielas. 

Pasākuma dienā visiem apmeklētājiem būs jāuzrāda dokuments personas identifikācijai (pase, autovadītāja apliecība, elektroniskā identifikācijas karte, skolēna apliecība vai personalizēts e-talons). Apmeklētājiem būs jāiziet drošības pārbaude. Drošības apsvērumu dēļ Saeimas ēkā nav atļauts ienest bīstamus priekšmetus, kā arī ir aizliegts ierasties alkohola vai apreibinošu vielu ietekmē. Tāpat aicinām ņemt vērā, ka parlamentā nedrīkst ienest liela izmēra somas (lielākas par 55x36 cm). Apmeklējuma laikā jāievēro pieklājības normas, nedrīkst trokšņot, kā arī ēst ārpus tam speciāli paredzētām vietām. Apmeklētājiem ir jāpakļaujas policijas un Saeimas darbinieku norādījumiem.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta