Saeimas Prezidijs apstiprina parlamenta budžeta pieprasījumu 2017.gadam

(29.08.2016.)

Saeimas Prezidijs pirmdien, 29.augustā, apstiprināja Saeimas Administrācijas sagatavoto parlamenta budžeta pieprasījumu 2017.gadam, paredzot 4,17 miljonu eiro samazinājumu, salīdzinot ar 2016.gadu.

Būtisks budžeta samazinājums ir saistīts ar to, ka 2017.gadā vairs nav nepieciešami kapitālieguldījumi Saeimas ēkā Jēkaba ielā 6/8 – tās remonta un iekārtošanas darbi tiks pabeigti šogad. Tāpat plānots ietaupīt, pārskatot izdevumus precēm un pakalpojumiem.
2017.gadā plānots uzsākt darbu pie balsošanas sistēmas modernizācijas Sēžu zālē; sistēma kalpojusi gandrīz 20 gadus. Tāpat paredzēts turpināt drošības sistēmu pilnveidošanu, tostarp piekļuves kontroles sistēmas uzstādīšanu, kā arī iekšējā un ārējā perimetra aizsardzības sistēmas uzlabošanu. Plānots īstenot arī virkni pasākumu, gatavojoties valsts simtgadei. Finansējums paredzēts arī Latvijas Centrālās padomes memoranda izpētei veltītas konferences organizēšanai un Latgales apvienošanās kongresa 100.gadadienai veltītai konferencei.

Dienaskārtībā ir arī parlamenta analītiskā dienesta izveide. Ar nākamo gadu parlamentā plānots izveidot jaunu struktūrvienību, kas nodarbosies ar analīzi un pētniecību. Uz šo struktūrvienību tiks pārceltas trīs Saeimas Eiropas lietu komisijas konsultantu štata vietas, kuras parlamentā tika izveidotas Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē parlamentārās dimensijas nodrošināšanai. 

Kopējais Saeimas budžeta pieprasījums 2017.gadam veido 20,41 miljonu eiro. 2016.gadā tas bija 24,58 miljoni eiro.

Saeimas budžeta pieprasījums tiks iesniegts Finanšu ministrijā iekļaušanai valsts budžeta 2017.gadam likuma projektā.

 Saeimas Preses dienests

Piektdien, 20.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde