Aicinājums pieteikties diskusijai Saeimā par tiesiskumu maksātnespējas procesā

(26.05.2016.)

Lai meklētu atbildes uz uzņēmēju problēmjautājumiem par tiesiskumu maksātnespējā un uzņēmumu glābšanas kultūru, Saeimā 3.jūnijā notiks diskusija “Tiesiskums maksātnespējā ― veselīgai tautsaimniecībai”. Diskusiju rīko Saeima sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Ārvalstu investoru padomi Latvijā.

Nozares profesionāļi un interesenti aicināti pieteikties diskusijai līdz 31.maija pulksten 17.00, sūtot pieteikumu uz e-pastu pasakumi@saeima.lv.

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

Dalībnieki piektdien, 3.jūnijā, strādās divās paneļdiskusijās.

Pirmajā paneļdiskusijā par maksātnespēju un tiesiskumu diskutēs Saeimas Nacionālās drošības komisijas un Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesis Aigars Strupišs, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska, kā arī uzņēmējs un investors Nīls Dženingss (Neil Jennings). Paneļdiskusiju vadīs uzņēmuma “Deloitte Legal” pārstāve Ilze Znotiņa.

Otrajā paneļdiskusijā par maksātnespēju kā iespēju uzņēmumu glābšanai piedalīsies Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs G.Bērziņš, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, valsts kontroliere Elita Krūmiņa, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs J.Endziņš, Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores pilnvarots pārstāvis. Paneļdiskusiju vadīs Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvis Māris Vainovskis.

Piesakoties diskusijai, e-pastā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, pārstāvētā organizācija un amats. Lūdzam ņemt vērā, ka dalībnieku skaits diskusijā kopumā ir ierobežots. No vienas organizācijas dalībai diskusijā tiks apstiprināts viens pārstāvis.

Diskusija par tiesiskumu maksātnespējas procesā notiks piektdien, 3.jūnijā, Saeimas nama Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11, un tā sāksies pulksten 10.00.

Pasākuma norisei varēs sekot līdzi tiešsaistē www.saeima.lv.

Diskusijas programma.

 

 

 

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā