Sanāk 6.Jauniešu Saeima

(28.04.2016.)

Piektdien, 29.aprīlī, Saeimas namā pulcēsies 6.Jauniešu Saeima. Šajā dienā jaunieši no parlamenta tribīnes un nozaru komisijās diskutēs par sev svarīgiem jautājumiem, gūstot priekšstatu par deputātu ikdienas darbu. Jauniešu Saeimas darbs ir pietuvināts Latvijas parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs -, un to rītdien vadīs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. 

Jauniešu Saeimas dienas kārtībā būs jautājumi par Zemessardzes un Jaunsardzes lomas stiprināšanu, par jauniešu veselības veicināšanu un jauniešu darba iespējām un dzīvi laukos, vispārējās un augstākās izglītības sistēmas pilnveidošanu, kā arī jautājumi par Latvijas kā Eiropas Savienības dalībvalsts lomas stiprināšanu. 

Parlamentā ievēlētie jaunieši pirmajā sēdē dos deputāta svinīgo solījumu, apstiprinās deputātu mandātus, kā arī lems par komisiju izveidošanu un nodos tām izskatīšanai četru deklarāciju projektus.   

Jauniešiem plānots darbs Aizsardzības, Cilvēktiesību, Eiropas lietu un Izglītības komisijās, lai apspriestu deklarāciju projektus, izskatītu iesniegtos priekšlikumus un sagatavotu tos izskatīšanai Jauniešu Saeimas otrajā sēdē. 

Nozaru komisiju darbu vadīs jaunieši un attiecīgo Saeimas komisiju vadītāji: Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājas biedrs Boriss Cilevičs, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele. 

Otrajā Jauniešu parlamenta sēdē plānots apspriest komisijās sagatavotos deklarāciju projektus, debatēt par tiem, kā arī lemt par deklarāciju galīgo redakciju apstiprināšanu. 

Jauniešu Saeimas sēdēm un svinīgajam noslēguma pasākumam ikviens varēs sekot līdzi tiešsaistē parlamenta mājaslapā www.saeima.lv

Informācija par 6.Jauniešu Saeimas norisi pieejama projekta mājaslapā www.jauniesusaeima.lv. Darba kārtība: http://jauniesusaeima.lv/lapa/darba-kartiba/

Projektu īsteno Saeima, informatīvi atbalsta sociālais tīkls Draugiem.lv, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio. 

Sekot projekta aktivitātēm var arī sociālajos tīklos http://www.draugiem.lv/jauniesusaeima/, http://www.facebook.com/projektsjauniesusaeima, https://www.youtube.com/jauniesusaeima un https://twitter.com/JauniesuSaeima

Video “6.Jauniešu Saeimas darba kārtība”: https://www.youtube.com/watch?v=9i0GZfdNGOE

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde