Saeimā notiks Džona Haidena grāmatas “Pauls Šīmanis. Minoritāšu aizstāvis” svinīga atvēršana

(24.02.2016.)

Saeimas namā ceturtdien, 25.februārī, svinīgā pasākumā tiks atvērta angļu vēsturnieka Džona Haidena grāmata “Pauls Šīmanis. Minoritāšu aizstāvis”. 

Grāmatas atvēršanas pasākumu atklās un klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Tajā piedalīsies arī Latvijas Vēsturnieku komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, profesors Inesis Feldmanis un grāmatas idejas iniciators, Anglijas latviešu sabiedriskais darbinieks un ārzemju latviešu laikraksta “Brīvā Latvija” izdevēju kopas vadītājs Aivars Sinka. 

Grāmatas izdevēji atzīmē, ka nevar runāt par Latvijas Republikas tapšanu un nostiprināšanos divdesmitajos un vēl trīsdesmito gadu sākumā, nepieminot Paula Šīmaņa vārdu. P.Šīmanis ir bijis gan Satversmes sapulces delegāts, gan visu pirmo četru Saeimas sasaukumu deputāts, un viņa ieguldījums mūsu Satversmes izveidē ir ļoti redzams. 1927.gadā P.Šīmanis pat aicināts sastādīt Latvijas valdību, taču viņš atteicies. 1929.gadā P.Šīmanis nozīmēts par Latvijas pārstāvi Tautu savienībā. No 1920. līdz 1925.gadam P.Šīmanis bijis Rīgas domnieks, un kā liecina vēstures fakti – viens no populārākajiem deputātiem 20. un 30.gados. 

Grāmatas “Pauls Šīmanis. Minoritāšu aizstāvis” atvēršana ceturtdien, 25.februārī, notiks Saeimas nama Dzeltenajā zālē Jēkaba ielā 11 pulksten 12.30. 

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta