Saeimas darbinieki dalīsies prezidentūras organizēšanas pieredzē ar Slovākijas un Bulgārijas kolēģiem

(09.12.2015.)

Lai izzinātu Latvijas pieredzi prezidentūras parlamentāro pasākumu sagatavošanā un rīkošanā, šonedēļ un nākamnedēļ Saeimā viesosies Slovākijas parlamenta un Bulgārijas Nacionālās asamblejas administrācijas darbinieki. Slovākijai prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē būs nākamā gada otrajā pusē, bet Bulgārijai – 2018.gada otrajā pusē.

Slovākijas parlamenta darbinieki Saeimā uzturēsies no 10. līdz 12.decembrim, savukārt Bulgārijas – no 14. līdz 16.decembrim. 

Vizītes laikā slovāki un bulgāri vēlas iepazīties ar Saeimas uzkrāto pieredzi, prezidentūras laikā organizējot parlamentāros pasākumus, konferences un augsta līmeņa amatpersonu vizītes, ar tehniskiem jautājumiem par prezidentūras sagatavošanas procesu, kā arī ar tulku, publicitātes un mediju darba organizēšanu.

Viesiem paredzētas tikšanās ar Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāri Karinu Pētersoni, Sabiedrisko attiecību biroja, Saeimas Administrācijas nodaļu, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta pārstāvjiem, kā arī plānota ekskursija Saeimas namā un Nacionālās bibliotēkas apskate.

Prezidentūras laikā šī gada pirmajā pusē Rīgā uz parlamentārajām konferencēm ieradās ap tūkstoš parlamentāriešu no visas Eiropas. Kopumā Saeima prezidentūras laikā rīkoja sešus pasākumus – piecus Rīgā un vienu Briselē sadarbībā ar Eiropas Parlamentu.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:20  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Maltas Republikas prezidentu V.E. George Vella
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes