Izglītības komisija atbalsta Vidzemes Augstskolas Satversmes grozījumus

(11.11.2015.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 11.novembrī, trešajā lasījumā atbalstīja Vidzemes Augstskolas Satversmes grozījumus, kas nepieciešami, lai nodrošinātu augstskolas darbības nepārtrauktību, Satversmes atbilstību Augstskolu likumā noteiktajam tiesiskajam regulējumam, kā arī precizētu ar izglītības iestādi un tās lēmējinstitūciju veicamo darbību un augstskolas struktūras izmaiņām saistītus jautājumus.

Grozījumi Vidzemes Augstskolas Satversmē precizē jautājumu par augstskolas goda biedriem, nosakot, kādos gadījumos šo statusu personai var atsaukt. Tāpat grozījumos noteikts, ka augstskolas Senāts izvirza vai atsauc nominantus Goda doktora piešķiršanai.

Grozījumi papildina arī jautājumu par augstskolu finanšu resursu struktūras noteikšanu, kā arī precizē atsevišķu Augstskolu likumā noteiktu terminu lietojumu.

Likumprojekts "Par Vidzemes Augstskolas Satversmes grozījumiem" trešajā – galīgajā – lasījumā vēl jāizskata Saeimas sēdē. Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Pašlaik Vidzemes Augstskolas darbību regulē Satversme, kas apstiprināta 2007.gada 13.decembrī.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem