Saeimas namā pirmizrādē prezentē filmu “Latvijas valsts simboli”

(10.11.2015.)

Otrdien, 10.novembrī, Saeimas namā pirmizrādi piedzīvoja filma „Latvijas valsts simboli”, kas stāsta par mūsu valsts simboliem, to lomu un nozīmi.

Katra nācija, radot savas valsts simbolus, tajos ieliek ļoti spēcīgu ģenētisko kodu – valsts būtību, valsts ideju. Latvija ir neatkarīga valsts, Latvija ir demokrātiska valsts, Latvija ir eiropeiska valsts – tā ir mūsu valsts simbolu būtība, filmas atklāšanas pasākumā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Filma stāsta par valsts konstitucionālajām vērtībām. Tās skaidro autoritatīvi juristi un politiķi, norāda filmas veidotāji. Filmas mērķauditorija galvenokārt ir jaunieši, un to 18.novembrī demonstrēs Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā. Tāpat filmas ierakstu patriotisma nedēļas ietvaros plānots dāvināt skolām.

Pirms filmas demonstrēšanas diskusijā par valstiskumu, Latvijas simboliem un jaunatnes patriotismu piedalījās Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs un parlamenta deputāts Ringolds Balodis, Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps un filmas producente Arta Ģiga. Diskusijas videoieraksts pieejams Saeimas mājaslapā.

Uz pirmizrādi bija aicināti Jūrmalas skolu vēstures skolotāji, pilsētas skolēni, kā arī pašvaldības pārstāvji, jo filma tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu. Tāpat uz atklāšanu aicināti eksperti, kuri piedalījušies filmas tapšanā, kā arī Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studenti.

 

Fotogrāfijas no pirmizrādes
Izmantošanas noteikumi 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes