Parādnieks: Goda ģimenes apliecības – 3+ ģimenes kartes ieviešana sevi ir attaisnojusi

(19.05.2015.)

Ģimenes kartes ieviešanas projekts, kas uzsākts pirms diviem gadiem, sevi ir attaisnojis, jo izmantot iespēju saņemt dažādas atlaides un privilēģijas vēlas arvien vairāk ģimeņu. To otrdien, 19.maijā, Saeimas Demogrāfijas apakškomisijas sēdē atzina apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks un pauda gandarījumu, ka projektā iesaistījušies jau vairāk nekā 130 uzņēmumi, kas daudzbērnu ģimenēm piedāvā dažādas atlaides. 

„Šodien iepazināmies, kā veicies ar projekta īstenošanu, cik aktīvi ģimenes piesakās atlaižu saņemšanai, ņemot vērā, ka ģimenes karšu izsniegšana tika uzsākta 2014.gada septembrī, un kāda ir pašvaldību, uzņēmumu un citu organizāciju atsaucība. Tāpat apspriedām ģimeņu atbalsta programmas pilnveidošanas iespējas,” pauda I.Parādnieks. 

„Pārrunājot ģimenēm piedāvāto atlaižu un priekšrocību klāstu, vienojāmies, ka nepieciešams ar atbildīgo ministriju aktualizēt jautājumu par atlaidēm pasažieru vilcienā. Tāpat būtiski paplašināt piedāvājumu ģimenēm kultūras un sporta jomā, un valstij būtu jāmēģina arī atrast veidu, kā veicināt aizvien jaunu uzņēmēju vēlmi iesaistīties šajā projektā,” uzsvēra apakškomisijas priekšsēdētājs. 

Patlaban 3+ ģimenes karte izsniegta 11 245 personām, un tā dod iespēju ģimenēm saņemt atlaidi gan grāmatnīcās un kultūras iestādēs, gan pērkot apģērbu, apavus, sporta preces, bērnu aprūpes piederumus, degvielu, gan arī maksājot par dažādiem pakalpojumiem, deputātus informēja SIA „Hannu pro” projektu vadītāja Mudīte Krūmiņa. 

Ģimenes kartei pieteikties un to saņemt var saņemt persona, kurai pašai vai kopā ar laulāto vai tās laulātajam ir trīs vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam. Karte kalpo kā statusu apliecinošs dokuments tam, ka ģimenē aug trīs nepilngadīgi bērni. 

I.Parādnieks atzīmēja, ka turpmāk atbalstam varēs pieteikties vēl vairāk ģimeņu, jo Saeima patlaban strādā pie Bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumiem, ar kuriem plānots paplašināt daudzbērnu ģimenes definīciju. „Atlaižu kartes varēs saņemt arī tās daudzbērnu ģimenes, kurās bērni ir sasnieguši pilngadību un turpina mācīties, kamēr sasniedz 24 gadu vecumu”.

 

Saeimas Preses dienests

 

 

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde