Atvieglos iepirkuma līgumu grozīšanas kārtību

(30.04.2015.)

Lai veicinātu Eiropas Savienības fondu finansējuma apguvi, tiks atvieglota iepirkuma līgumu grozīšanas kārtība. To paredz Saeimā ceturtdien, 30.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Publisko iepirkumu likumā. Deputāti šim likumprojektam piešķīra steidzamību, un otrajā galīgajā lasījumā Saeimā to paredzēts skatīt 14.maijā.

Saskaņā ar grozījumiem iepirkuma pasūtītājs turpmāk nepieciešamības gadījumā varēs grozīt iepirkuma līgumu, nepārsniedzot 10 līdz 15 procentus no sākotnējās līguma summas.

Izmaiņas pašvaldībām ļaus efektīvāk strādāt ar Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, jo patlaban iepirkuma līgumus nedrīkst grozīt, lai, piemēram, piešķirto naudu pārdalītu vai ieguldītu citur. 

Par likumprojektu atbildīgās Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš norāda, ka līdz ar grozījumiem mūsu valsts ieviesīs Eiropas Savienības prasības saskaņā ar pagājušajā gadā pieņemto direktīvu. Latvija šīs prasības ieviesīs agrāk, nekā to paredz direktīva, un tas ļaus pašvaldībām veiksmīgāk sasniegt kāda konkrēta projekta mērķus. 

Latvijas Lielo pilsētu asociācija iepriekš deputātus informēja, ka šie likuma grozījumi veicinās Eiropas Savienības fondu finansējuma apguvi, samazinot finanšu korekciju piemērošanas skaitu, kā arī neplānotus izdevumus.

Publisko iepirkumu likuma grozījumi un grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā Saeimai vēl jāskata otrajā galīgajā lasījumā. 
Saeimas Preses dienests

Piektdien, 24.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde