Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja: sabiedrisko mediju loma kritiskās domāšanas veicināšanā sabiedrībā pieaugs

(04.02.2015.)

„Vienots sabiedriskais medijs nav burvju līdzeklis, kas atrisinās visas ar sabiedriskajiem medijiem saistītās problēmas. Tomēr šobrīd informatīvā kara apstākļos ir svarīgi nodrošināt sabiedriskajos medijos sabiedrībai pieejamu saturu, kas ne tikai pilnvērtīgi atspoguļotu aktuālos jautājumus, bet veicinātu kritisko un analītisko domāšanu ikvienā auditorijā,” uzsver Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Cenzēto mediju problēma ir ļoti aktuāla arī Latvijā, un tas nav mīts, ka mediju īpašnieki vai patiesie labuma guvēji noteiktos gadījumos spēj visai tiešā veidā redakcionāli ietekmēt gan rakstošo, gan elektronisko mediju saturu Latvijā,” uzsver S.Āboltiņa.

„Mediju caurskatāmības veicināšana šajā ģeopolitiskajā situācijā ir ārkārtīgi būtiska, un varu apliecināt, ka parlamentā tiks turpināts darbs šī jautājuma risināšanai. Tas būs politiķu dienas kārtībā ne tikai Latvijā un Baltijā, bet, esmu pārliecināta, arī Eiropas līmenī,” pauž komisijas priekšsēdētāja. S.Āboltiņa aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi diskusijā par sabiedrisko mediju stiprināšanu priekšplānā izvirzīt konkrētus priekšlikumus sabiedrisko mediju satura kvalitātes pilnveidošanai, nevis par prioritāti virzīt sabiedrisko mediju stabilas finanšu plūsmas nodrošināšanas jautājumus.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja trešdien, 4.februārī, piedalījās Latvijas Transatlantiskās organizācijas sadarbībā ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru rīkotajā publiskajā diskusijā „Cenzēto mediju propaganda informācijas telpā”.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
14:45  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)
15:30  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde (turpinājums)