Saeimas priekšsēdētāja barikāžu laika žurnālistiem: vārda spēkam bija un joprojām ir izšķiroša nozīme

(20.01.2015.)

„Jūs kā profesionāļi, kas toreiz sabiedrību informējāt par notikumiem barikāžu laikā, vislabāk saprotat vārda spēka izšķirošo nozīmi. Tā ir mūsu valoda, kurā mēs runājam un kuru mēs neļaujam pazemot ne uz ielas, ne darbā, ne plašsaziņas telpā.” To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 20.janvārī, Saeimas namā sacīja žurnālistiem, kuri 1991.gada trauksmainajās dienās informēja sabiedrību par vēsturiskajiem notikumiem Latvijā.

Saeimas priekšsēdētāja žurnālistiem atzina, ka barikāžu laiks ir neaizmirstams. „Jūtos pacilāta un saviļņota un priecājos, ka arī mēs šodien kopā varam sanākt un būt neatkarīgā Latvijā,” apliecināja I.Mūrniece, norādot, ka barikādes tolaik bija ne tikai krāvumi uz ielām, bet arī drošība, aizsardzība un traucēklis iespējamam uzbrukumam.

Jebkura vieta, ko ieskāva barikādes - vai tā bija baznīca, valsts iestādes, radio vai televīzija, kļuva par neatkarīgās Latvijas mazu saliņu, ko cilvēki kopā sargāja, teica I.Mūrniece, akcentējot, ka pie šīm mazajām saliņām cilvēki stāvēja plecu pie pleca – salā un aukstumā, dienā un naktī, un viņu pašorganizēšanās bija dabiska, entuziasma pilna un pašaizliedzīga. 

Saeimas priekšsēdētāja barikāžu laika žurnālistiem pateicās par ieguldīto darbu atmodas laikā un žurnālista darba turpināšanu pašlaik. 

1991.gada barikāžu laika notikumu atcere katra gada janvārī ir ikgadējs Saeimas pasākums. Televīzijā, radio un laikrakstos strādājošajiem tajā laikā bija nozīmīga loma Latvijas ceļā uz neatkarības atjaunošanu, tādēļ tikšanās ar tā vēsturiskā laika žurnālistiem ir viena no tradīcijām, kas iedibināta 8.Saeimas laikā. Uz tikšanos bija aicināti vairāk nekā 170 barikāžu laika mediju pārstāvji.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/15704204114/in/set-72157650321909976
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas  
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde